В ОПЗЖ знають, як скорегувати наслідки медреформи
Медреформа сьогодні вимагає серйозних поправок, які може внести і реалізувати тільки сильна і професійна команда.
Саме тому заслужений лікар України, доктор медичних наук, генеральний директор «Клінічного медичного Центру матері та дитини ім. проф. М. Ф. Руднєва» Ігор Македонський приєднався до великої команди партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», до сили, яка здатна нести відповідальність.
17 вересня під час форуму-конференції Дніпропетровської регіональної організації партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» відомого лікаря висунули кандидатом у депутати Дніпропетровської обласної ради.
Ми розуміємо, що медицина – це окрема тема, щодо якої у нашої партії завжди є своя принципова позиція. У Дніпрі вже працює експертна група. Вона розробить низку ініціатив, які дозволять на міському та регіональному рівнях скорегувати медичну реформу», -заявив на форумі керівник Дніпро -петровської обласної парторгані-зації «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Геннадій Гуфман.
НАСЛІДКИ МЕДРЕФОРМИ
Протягом півстоліття в Україні працювала система охорони здоров’я професора М. Семашка. Вона була орієнтована на планову економіку, витрачала багато грошей на профілактику, вакцинацію, санітарні служби.
Нинішні менеджери визнали її занадто витратною, вирішили реформувати, щоб заощадити бюджет. Але не все так сталося, як гадалося.
На форумі Ігор Македонський розповів про своє бачення наслідків медреформи і визначив шляхи вирішення проблем. Реформування системи охорони здоров’я передбачало певні фінансові вливання в сферу. Планувалося, що близько 7,7% вВп країни йтиме на систему охорони здоров’я, проте реально дали трохи більше половини від обіцяного – 4,4%. За фактом зараз медустанови отримують 60% фінансування від потреби. Це один з головних чинників низької якості послуг, невдоволення як медперсоналу, так і пацієнтів.
Було створено Національну службу здоров’я України, яка стала «прокладкою» між Міністерством охорони здоров’я та лікувальними закладами. При цьому гроші, які з бюджету надходять у НсЗу, а потім передаються лікарням, раптом стають. доходом лікарень, з якого вони мають сплачувати податки.
Були встановлені необґрунтовані тарифи на послуги. Оплата за оперативне лікування однакова: незалежно від того оперується палець чи йде операція на серці, – згідно з тарифом це коштує 4,5 тисячі грн. І ніхто не бере до уваги, що для операції на серці потрібні витратні матеріали мінімум на 60 тис. грн.
«Тарифи, затверджені Міністерством охорони здоров’я і НСЗУ, не відповідають вимогам – вони в 30 разів нижчі, ніж у тій же Німеччині. У нас немає рівня європейської медицини, якість послуг низька, ми втрачаємо фахівців. Лікарні роз’єднані і конкурують між собою», – такий діагноз Ігор Македонський поставив вітчизняній медицині.
ЯК ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ
Професіонали медичної галузі, які приєдналися до дніпропетровської команди ОПЗЖ, мають чіткий план розвитку медицини нашого міста і регіону.
Ігор Македонський пропонує свій рецепт «лікування» медицини Дніпропетровської області:
- Створити стратегію розвитку системи охорони здоров’я в Дніпропетровській області на 2020-2025 роки, яка об’єднуватиме лікувальні установи на місцях: у містах, селищах і в області.
- Співфінансувати медицину з боку обласної ради. Зрештою лікарні вступили в реформу непідготовле-ними. У Польщі на це знадобилося 20 років. У Німеччині для того, щоб «підтягти» охорону здоров’я колишньої НДР до відповідної системи ФРН, знадобилося 10 років і мільярди євро.
- Ініціювати звернення до уряду, щоб визнати професію медичного працівника престижною. Як і професію вчителя.
- Необхідно, щоб частина грошей, які отримує Україна на розвиток екологічної служби, поверталися до Дніпропетровської області як у промисловий регіон, зону екологічного лиха – щоб можна було посилювати систему охорони здоров’я. Наші діти частіше хворіють і потребують більше коштів на лікування. Дослідження волосся новонароджених дітей на Дніпропетровщині показало, що концентрація солей важких металів у ньому у 300 (!!!) разів вища за норму.
- Необхідно залучати інвестиції, зробити так, щоб бізнес брав участь у розвитку охорони здоров’я на засадах державно-приватного партнерства. У 2014 році нам вже вдалося це зробити. За рахунок саме державно-приватного партнерства було побудовано п’ять діалізних центрів. До речі, обласна скарбниця тоді не спорожніла ні на копійку.
ОПТИМІСТИЧНА ІНІЦІАТИВА
Медики-ентузіасти вже зараз роблять медичний простір Дніпропетровщини єдиним. Організовують виїзні консультації спеціалістів вузького профілю міських лікарень у села. Діти й дорослі можуть пройти медогляд та УЗО. Таку ініціативу підтримує команда регіональної парторганіза-ції «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ».
У партії впевнені, що зможуть створити більшість у Дніпропетровській облраді і в майбутньому впливатимуть на стан медицини, екології, соціальних служб у регіоні.
«Від рішень обласної ради буде залежати подальша тактика розвитку медицини, екології, соціальної галузі. Вже створюється й стратегія розвитку медицини в області до 2025року. Ми намагатимемося врахувати діяльність обласної ради щодо підтримки системи охорони здоров’я. Тому що нинішня реформа охорони здоров’я викликає багато запитань», – зазначає Ігор Македонський.