ТИХ подій не згасне слава…
Літературний конкурс імені Михайла Селезньова «На кращу документально-художню публікацію про діяльність ветеранів та ветеранських організацій» набуває все більшої популярності.
Відомо, що цьогорічний, а також минулорічний конкурси відбулися за участю та при найактивнішій підтримці відомого політика, бізнесмена та мецената Геннадія Леонідовича Гуфмана.
Як повідомлялося, урочисте вручення заслужених нагород лауреатам відбулося в обласному центрі. Однак через нестихаючі складності з нинішньою епідемічною ситуацією не всі переможці мали змогу побувати на цих урочистостях. Тому на рівні Дніпропетровської обласної ветеранської організації було прийнято рішення вручати заслужені нагороди переможцям конкурсу в тих містах і районах, де вони мешкають.
Цю досить почесну місію доручено виконувати її голові Сергію Володимировичу Дорошеву, його першому заступнику Віктору Пилиповичу Волкову, а також голові журі конкурсу Ірині Михайлівні Селезньовій (доньці відомого дніпропетровського поета та прозаїка Михайла Сергійовича Селезньова). Вони вже побували у Кривому Розі та Кам’янському, вручивши там лауреатам конкурсу почесні відзнаки. Ще згодом відбулися їхні поїздки до Криворізького району та Нікополя.
У Криворізькому районі заслужені нагороди вручено досить солідній групі переможців. Це автори, які друкували свої твори в газетних виданнях району та області, а також у всеукраїнських виданнях (зокрема, в газетах «Сільське Криворіжжя», «Ветеран Придніпров’я» та «Ветеран України»). Ось повний список нагороджених.
Григорій Тихонович Педюра -голова Грузької первинної організації ветеранів, нещодавно призначений першим заступником Криворізької районної організації ветеранів. Ніна Яківна Сидорова – голова Христофорівської первинної організації ветеранів. Ольга Іванівна Тимофієва – голова Лозуватської первинної організації ветеранів Криворізького району. Любов Миколаївна Уласюк -голова Широківської первинної
організації ветеранів Криворізького району. Віра Леонтіївна Шевченко – голова Надєждівської первинної організації ветеранів Криворізького району, яка також має нагрудний знак «Василь Су-хомлинський».
Особливу увагу під час нагородження було приділено книзі «Її величність – жінка Криворіжжя». Тут у кожній розповіді головними героїнями є жінки з їхніми небайдужими поглядами на наші життєві цінності, чим, власне, й заслуговує таке видання на справді особливу повагу. Цю заслужену нагороду присуджено Криворізькій районній організації ветеранів. У створенні видання брали участь чимало по-справжньому небайдужих людей. Зокрема, до появи книги причетні голова криворізької організації ветеранів Галина Іванівна Берегова (на жаль, вона відійшла у вічність, й під час церемонії нагородження її пам’ять вшанували хвилиною мовчання), керуюча справами Криворізької райдержадміністрації Тетяна Рад-ченко та перший заступник голови Криворізької РДА Григорій Педюра.
Своєрідне літературне свято відбулося і в Нікополі. Тут добрим словом згадали лауреатів літературної премії імені Михайла Селезньова попередніх років. Зокрема, Анатолія Павловича Тарасенка (автора книги «Побе-да армии и тружеников тьіла»), Валерія Вікторовича Кузьменка (за його історичні нариси про героїв минулої війни), Сергія Ва-лерійовича Кузьменка (він член Національної спілки журналістів України та автор і керівник проекту «Пам’ятники та пам’ятні місця Нікополя»), Миколу Григоровича Яценка (за його книгу «В юность свою загляну»).
Тут же було вручено нагороди новим лауреатам літературного конкурсу. Зокрема, Мирославу Петровичу Жуковському – упоряднику видання «Нікопольсько-Криворізька операція Червоної Армії (жовтень 1943 р. – лютий 1944 р.)», присвяченого огляду бойових дій радянських військ по визволенню
Нікопольського марганцевого та Криворізького залізорудного басейнів.
Звання лауреата премії імені Михайла Селезньова присвоєно й полковнику у відставці, колишньому голові ради Нікопольської міської організації ветеранів Миколі Петровичу Авер’янову, упоряднику видання «Они осво-бождали Нікополь» (тут вміщено спогади ветеранів Великої Вітчизняної війни, які боролися з німецько-фашистськими загарбниками за визволення нікопольської землі). На превеликий жаль, Микола Петрович вже пішов у засвіти. Диплом лауреата, а також премію передано його доньці Наталі Миколаївні.
Був ще один урочистий момент. Голова обласної ради ветеранів Сергій Володимирович Дорошев вручив також заслужені нагороди найактивнішим учасникам ветеранського руху. Зокрема, члену міської ветеранської організації, депутату Нікопольської ради трьох скликань Раїсі Михайлівні Кисе-льовій (їй вручено посвідчення № 1/21 про присвоєння звання «Почесний активіст»), голові первинної організації ТОВ «Сентравіс» Миколі Гнатовичу Сизому (йому вручено грамоту за активну участь у вирішенні соціальних та побутових проблем ветеранів праці), а також голові первинної організації ветеранів прядильно-ниткового комбінату Ніні Олексіївні Коробо-вій (вона отримала подяку від обласної ради ветеранів за активну життєву позицію в суспільному житті та увагу до захисту прав ветеранів праці).
Водночас перший заступник голови обласної ради ветеранів Віктор Волков провів змістовну бесіду з активом ветеранів міста про проблеми та досягнення у ветеранській діяльності та обговорив з присутніми плани на майбутній рік.
Усі нагороди вручено. А літературний конкурс імені Михайла Селезньова триває. Отже, надсилайте свої твори до журі.
Василь СТЕПАНЕНКО