Сучасні можливості навчання та працевлаштування за допомогою ваучера

  18.02.2021 12:48   -
Суспільство

Для того, щоб успішно працевлаштуватися або втриматися на робочому місці, доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя, вивчати нові технології, нове обладнання, нові процеси, а за певних обставин і зовсім змінювати свою професію. 

Однією із дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучерів на навчання. Це реальний шанс, який надається громадянам певних категорій здобути новий фах чи підвищити кваліфікацію за вже набутою професією. Для роботодавців – це можливість мати кваліфікований персонал. 

Професії і спеціальності, за якими можна отримати ваучер, визначаються згідно з пріоритетними видами економічної діяльності. Особа здійснює вибір за переліком, який налічує 43 професії та 27 спеціальностей, самостійно обирає форму і місце навчання. 

Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання і не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то доплату може здійснити як роботодавець, так і особа. 

У 2020 році в Дніпропетровській області ваучер на навчання отримали 66 осіб. Ваучери видавались для підвищення кваліфікації за спеціальністю «Медсестринство», а також для навчання за професіями кухар та електрогазозварник.

У вересні минулого року перелік професій та спеціальностей за якими може бути виданий ваучер на навчання, був розширений на 17 позицій. До нього увійшли зокрема такі: водій автотранспортних засобів, водій трамвая, екстрений медичний технік, закрійник, кравець, слюсар-ремонтник та токар. 

А також увійшли такі сучасні та необхідні спеціальності, як готельно-ресторанна справа, медицина, середня освіта (для здобуття кваліфікації вчитель за предметними спеціальностями), технології медичної діагностики та лікування, фармація та промислова фармація.

Ви маєте професійно-технічну чи вищу освіту? Не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні? Тоді можете отримати ваучер: 

– якщо ваш вік перетнув позначку 45-ти, ви маєте страховий стаж не менше 15-ти років, однак ви ще не набули пенсійного віку;

– якщо ви звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров’я;

– якщо ви звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС (до досягнення пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення);

– якщо ви є внутрішньо переміщеною особою і для вас відсутня підходяща робота.

Запрошуємо громадян та роботодавців скористатись послугами служби зайнятості. Працівники установи радо нададуть інформацію щодо можливостей навчання за ваучером.

Поділитись: