Перші перемоги на юридичному фронті

3 года ago Зоря3 Комментарии к записи Перші перемоги на юридичному фронті отключены

Останнім часом все більше переселенців зі Сходу країни звертаються до суду, аби юридично встановити факт агресії з боку РФ та отримати фінансову компенсацію

Автор: Ольга ЄРЕШКО

Справ, у яких українські суди визнали факт того, що переселенці чи бійці постраждали від агресії Росії, вже кілька десятків. З такими рішеннями позивачі можуть подавати позов до Європейского суду. І вже за його рішенням отримати компенсацію з Росії.

«Нашим судом була розглянута одна цивільна справа про встановлення факту загибелі бійця, який брав участь у звільненні міста Шахтарськ Донецької області ще у 2014 році. На жаль, таких фактів по Україні ми маємо тисячі. Заявниця – мати загиблого солдата. Вона просила встановити факт загибелі як такий, що пов’язаний та викликаний агресією Російської Федерації. Подібних справ у Самарському суді та й навіть в області не було, тому цій справі довелось приділити пильну увагу», – розповів суддя Самарського районного суду Дніпра Андрій Сухоруков.

Предстаником заявниці була громадська організація «Сила правди». До суду було надано багато матеріалів, зокрема документальних, що стосувались загибелі бійця. 17 серпня цього року Судом було встанволено факт того, що смерть бійця сталася саме внаслідок агресії Росії.

Через збройну агресію РФ багато переселенців, а їх за одними з данних 1,7 млн осіб, втратили свою домівку, роботу, а отже і дохід, на який вони могли жити.

Зараз на Україну почали подаватися позови щодо компенсації через втрату житла, що залишилось на окупованих територіях. У своїх діях такі люди керуються статею 19 Закону України про боротьбу з тероризмом. На думку Олександра Коломійцева, такі позови подають проросійсько налаштовані юристи. Якщо ситуація не зміниться, це буде великий фінансовий удар по економіці нашої держави.

Сам же Олександр – переселенець з Луганська, який пішов на війну добровольцем. На теперешній час він зміг довести у суді факт російської агресії і те, що саме через неї він не лише втратив роботу та житло, а й був змушений виїхати з окупованої території Луганської області.

«Такі судові рішення дуже важливі, адже вони дозволяють встановити юридичний факт того, що саме Росія проявила військову агресію стостовно України. І певним чином покарати російську сторону за всі ті жахіття, що вона скоїла на українській землі», – розказав Олександр Коломійцев.

Факт російської агресії Коломійцев у суді підтверджував матеріальними доказами, зокрема документами російських солдат, що перебували у його будинку, а також фото- і відеоматеріалами.

Слід відзначити, що на жодне із судових засідань представники посольства Російської Федерації, яке  є другою стороною у цій справі, не прийшли. Цей судовий процес у Сватівському суді Луганської області тривав 8 місяців. І лише в травні цього року Олександр зміг отримати судове рішення. Зараз переселенець подав ще один позов про отримання компенсації  у розмірі майже двох з половиною мільйонів гривень.

 

 

 

Поделиться: