Жителі Чернеччинської громади втрачають надію на безпечне життя

  19.09.2023 14:16   -
Новини

Мешканці сіл Гупалівка, Чернеччина та Дмухайлівка виступають категорично проти керівництва Чернеччинської ОТГ. Звинувачують у безладі, відсутності доріг, умов для навчання й нарікають на відсутність безпечних та доступних укритів. При цьому люди бояться скаржитись. Говорять, що вчителів шантажують звільненням, а мешканців сіла залякують. 

Сергій Скрипник, журналіст: «І знову Чернеччинське суспільство, і знову та сама проблема — відсутність укриття. Ми знаходимося на місці, де має бути розташоване та облаштоване укриття для дітей Дмухайлівського ліцею. Тим не менш, ми бачимо лише купи будматеріалів та відсутність будь-якого укриття».

У селі Дмухайлівка Чернеччинської громади на території школи немає облаштованого укриття. Так само їх немає і у сусідніх селах — Гупалівка та Чернеччина. Чому так сталося? Ми запитали про це старосту села.

«Зараз ми зателефонуємо пану Араїку, який виконує обов’язки старости цього села, та запитаємо у нього з приводу відсутності укриттів», — «Абонент не відповідає. Спробуйте, будь ласка, пізніше».

Раніше ми зустрічалися з мешканцями громади, які висловлювали недовіру голові громади Наталії Сільман, і намагались поспілкуватись з нею особисто. Але пані Наталія або хворіла, або відмовлялась від зустрічі.

«Винесення недовіри сільському голові за народною ініціативою».

«У нас рядом Нехвороща ОТГ, там все є. У нас нічим не відрізняється, крім безладу. У нас нема нічого».

«Сільман — це взагалі, ну як можна? За що ось це?»

Наталія Сільман: «Поспілкуємось усі разом тільки після того, як мене випишуть з лірні, я знаходжусь у лікарні, колять мене».

Через залякування люди бояться давати коментарі відкрито. Проте, ми змогли поспілкуватися з мешканцем села, хоча він попросив змінити голос, щоб залишитись невпізнаним. Говорили про укриття біля Гупалівського ліцею. На 19 вересня воно досі не облаштоване, брудне, максимально небезпечне.

Місцевий житель: «Обіцяли, що до 15.09 буде зроблено повністю. Але, як ми бачимо на сьогоднішній день, не всі укриття готові».

Зараз ми зателефонуємо голові громади Наталії Сільман, аби дізнатись, чому укриття в її громаді ще не введені в експлуатацію. Наталія Степанівна, добрий день. Ми з вами колись спілкувались, мене звати Сергій, я журналіст телеканалу «Дніпро ТВ». Ми зараз знаходимось біля укриття, яке вже поставили біля Гупалівської школи, та хотіли б сьогодні з вами поспілкуватись з приводу…»

У нас ніяк не получиться, я в Магдалинівці, в казначействі, в організації», — «Давайте тоді щас 2 хвилинки по телефону, просто хотів би дізнатись з приводу укриттів, їх поставили, але чому вони ще не введені в експлуатацію?, це вам відповідь дасть відділ освіти.

—Ви розумієте, що сьогодні у нас інцидент у громаді, зрозуміли? Не треба знімати ніяких об’єктів інфраструктури.

Ми знаємо, ми про це знаємо. Як раз з приводу цього і хотіли поспілкуватись, чому укриття ще не…

—Я не можу.

Так ви ж голова громади. Як ви не можете дати нам відповідь?

—Ну, я зараз не можу з вами спілкуватися, я знаходжусь в казначействі.

—От ви зараз спілкуєтесь а могли б дати відповідь.

—Ну, я відповідь дала. Спілкуйтеся з начальником відділу освіти — Інна Сергіївна.

А це чергове недобудоване укриття, яке знаходиться біля Чернеччинського ліцею. Картина нагадує конструктор «Лего» для дорослих. Про безпеку тут і говорити не варто.

Сергій Скрипник, журналіст: «За рекомендацією Наталії Сільман, ми зараз зателефонуємо начальниці відділу освіти пані Інні Сергіївні, яка нам прокоментую ситуацію щодо цих укриттів».

Зі слів Інни Сергіївни, 15 вересня була підписана додаткова угода. Тепер строк виконання всіх робіт — 30 вересня. На питання, чому постійно переносять сроки, Інна відповіла наступним чином: «Я розмовляла сьогодні з постачальником. Він сказав, що з однієї бригади всіх забрали до ЗСУ, працює тільки одна бригада, тому все так дуже нешвидко робиться».

Коли чекати на облаштовані укриття — досі невідомо. Коли голова громади буде працювати — невідомо. Відомо тільки одне: від таких дій голови ОТГ Наталії Сільман страждають діти, які не можуть навчатися в школі через банальну відсутність укриття.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: