Жителям області нагадали, як уберегти дім від пожежі
Із початку року на Дніпропетровщині сталося 265 побутових пожеж. У більшості випадків біду спричинили самі люди, які не дотримувалися простих правил безпеки. Як уберегти оселю та власне життя, нагадали в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації.
– Найчастіше винуватцями побутових пожеж стають самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки. Йдеться про куріння в ліжку, неправильну експлуатацію електрообігрівачів, печей або камінів. Із початку року сталося 265 побутових пожеж, – розповів начальник управління Сергій Коваленко.
Обережніше варто поводитися з електрообігрівачем. Для початку треба перевірити, чи не має він суттєвих механічних пошкоджень. Ставити його варто подалі від штор на рівну поверхню, але не на меблі. Необхідно слідкувати, щоб штекер щільно ввімкнувся у розетку.
Обігрівач і дріт від нього не можна накривати, тому сушити одяг на приборі – погана ідея. На ніч прилад варто вимикати. Електрообігрівач треба регулярно чистити від пилу та сміття. Дітей до нього краще не підпускати.
Саморобними обігрівачами користуватися категорично заборонено.
– Тим, хто має печі та каміни, треба очищати їх від сажі. Труби та стіни на горищі повинні бути заштукатуреними й побіленими. Груба має бути цілою, а на підлозі перед топкою варто покласти металевий лист розміром не менше 50 на 70 см, – наголосив Сергій Коваленко.
На печі заборонено сушити одяг, а поряд із нею – ставити меблі. Антени не можна закріплювати на димових трубах. Топити піч варто не більше трьох разів на день по півтори години, щоб вона не перегрівалася. Дверцята топки мають бути зачиненими. Потушити вогонь треба за три години до сну.
Щоб попередити біду, також треба частіше перевіряти справність електропроводки та слідкувати за газовими приладами. Не можна курити в ліжку.
Якщо вберегтися від загоряння не вдалося, терміново телефонуйте за номером 101.