З початку війни майже 1,5 млн українців отримали е-рецепти на «Доступні ліки» та інсуліни

  10.09.2022 09:30   -
Новини

Попри війну програма реімбурсації продовжує працювати, а українці мають можливість отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, їхню вартість аптекам відшкодовує НСЗУ. Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України.

З початку війни 1,458 млн українців отримали понад 6,199 млн електронних рецептів на «Доступні ліки» та інсуліни. 1,2 млн пацієнтів вже встигли погасити 4,9 млн e-рецептів.

На час війни отримання «доступних ліків» максимально спрощено:

  • Якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок з лікарем, з яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар).

Укладати нову декларацію необов’язково.

Знайти найближчий заклад, де є сімейний лікар, допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.

  • На період дії воєнного стану поряд з електронними рецептами на «доступні ліки» та інсулін дозволено використовувати паперові рецепти. У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту.

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт. Аптеки, які відпускають препарати за програмою «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, й електронні рецепти та видають призначені ліки у разі їх наявності.

  • Наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів:
    • інсулін людський генно-інженерний: короткої  або середньої дії;
    • аналог інсуліну ультракороткої дії;
    • аналог інсуліну тривалої дії;
    • комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).
  • За наявності  плану лікування, створеного  психіатром або неврологом, отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії також можна у сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Нагадуємо, програму реімбурсації розширено двома препаратами проти хронічних обструктивних захворювань легень.

Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану? – детальніше на сайті МОЗ за посиланням https://bit.ly/3O1C1M

Теги:

Поділитись: