З 5 жовтня Дніпро переводять до «помаранчевої» зони

  02.10.2020 16:00   -
Новини

Вже з понеділка обласний центр Дніпропетровщини опиниться у «помаранчевій» зоні епідеміологічної небезпеки. Таке рішення прийняла Державна комісія ТЕБ та НС. Все – через збільшення у місті кількості активних випадків захворювання на коронавірус.

Про додаткові карантинні обмеження, які почнуть діяти з 5 жовтня, розповів заступник голови ДніпроОДА Максим Скрипнік.

– Останнім часом маємо стійку тенденцію до збільшення кількості активних випадків коронавірусної хвороби у Дніпрі. Вона намітилася після святкування Дня міста, коли попри всі протиепідемічні правила влаштували велику кількість масових заходів. Як результат – з понеділка Дніпро потрапляє до «помаранчевої» зони, – зазначив Максим Скрипнік. – Для всіх важливо дотримуватися елементарних правил: тримати соціальну дистанцію, носити маски та користуватися дезінфекторами.

Дніпро у «помаранчевій» зоні – це і закриття закладів, що надають послуги із розміщення, окрім готелів. І обмеження відвідування занять у профтехах та вишах – лише групами до 20 людей.

Не проводитимуть і планові госпіталізації у лікарнях. Винятки – надання меддопомоги онкохворим, вагітним, породіллям, новонародженим, паліативним хворим, а також у випадках загрози життю пацієнта.

Масові заходи дозволені за участі не більше 220 людей. Із розрахунку одна особа – на 10 кв. м будівлі або території. Такі самі обмеження діятимуть і стосовно закладів торгівлі та побутового обслуговування.

Дозволять роботу лише тих спортзалів та фітнес-центрів, які зможуть забезпечити перебування не більше 1 людини на 10 кв. м приміщення.

Обмеження діятимуть і у закладах харчування. Посадкові місця у приміщеннях мають бути заповнені не більш як наполовину.

Крім того, у Дніпрі продовжать діяти обмеження, встановлені для «жовтої» епідемічної зони.

В «жовтій» зоні – міста Кривий Ріг, Тернівка, Новомосковськ, а також Верхньодніпровський, Дніпровський, П’ятихатський, Солонянський та Царичанський райони. Решта території області – «зелена».

Нині на Дніпропетровщині – 6423 підтверджені випадки коронавірусної хвороби, у тому числі 3981 – у Дніпрі. 3314 мешканців регіону одужали, 116 – померли.

Поділитись: