Як отримати дані про співвласників будинку для створення ОСББ

  14.04.2021 20:35   -
Новини

Створення ОСББ починається зі створення ініціативної групи, яка складається мінімум з трьох власників житлових та/або нежитлових приміщень будинку. Їх максимальна кількість не регламентується.

Саме ця «ініціативна група» й організовує створення ОСББ: виконує підготовчу роботу, готує статут, скликає та проводить установчі збори. Для проведення останніх необхідна присутність більшої частини саме співвласників, а не просто мешканців дому. Про це повідомила Наталія Мазур – заступниця начальника відділу – державна реєстраторка відділу реєстрації майнових прав управління у сфері державної реєстрації департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради.

-Без наявності даних про всіх співвласників ініціативна група не матиме змоги в законний спосіб організувати проведення установчих зборів, тому що кожен співвласник має право бути повідомленим і брати участь у зборах. Рішення про створення ОСББ, як і рішення з інших питань, що розглядаються на установчих зборах, вважатиметься ухваленим, якщо за нього проголосувала більше ніж половина співвласників. Отже, ініціативній групі важливо мати достовірні відомості про співвласників будинку, – зазначила Наталія Мазур.

Отримати інформацію про співвласників багатоквартирного будинку можна у Державному реєстрі речових прав (ДРПП) на нерухоме майно. Раніше її надавали лише за зверненням ОСББ як юридичної особи. Зараз же в програмному забезпеченні ДРРП є технічна можливість надання цієї інформації за заявою ініціативної групи. -Для отримання інформації з реєстру у паперовій формі особа, яка бажає отримати таку інформацію (член ініціативної групи або голова ОСББ), звертається до суб’єкта державної реєстрації з документом, що посвідчує особу. Член ініціативної групи також надає протокол загальних зборів членів ініціативної групи, – додала Наталія Мазур.

Поділитись: