Вулиці нашого міста: для слухачів УТВ провели першу лекцію щодо перейменування топонімів

  03.10.2022 10:32   -
Новини

Більше не Шмідта, а Степана Бандери. У Дніпрі нещодавно перейменували 43 вулиці. Проте, не всі містяни знають, на честь кого у місті з’явилися нові топоніми. Тому у Дніпрі для учасників «Університету третього віку» (УТВ) стартував цикл інформаційних лекцій «Вулиці нашого міста», де розповідають про перейменовані топоніми. Про це повідомили на телеканалі ДніпроTV.

Студентка Університету третього віку Катерина Дружко прийшла на лекцію «Вулиці нашого міста». Жінка вивчає історію видатних людей, на честь яких перейменували вулиці Дніпра.

Катерина Дружко, студентка Університету третього віку: «Більшість вулиць наших, проспекти – все це пам’ять комуністів, кагебістів, радянщини. Історія мене цікавить, і це дуже добре, що відбувається перейменування вулиць. Зараз лекція проходить, багато чого про Андрія Фабра дізнаємось. Історію повинні ми знати».

Старше покоління неоднозначно реагує на нововведення. Втім, визнають фахівці, в Україні були і будуть свої герої. І про них необхідно знати.

Юлія Зюлева, вчена секретарка Дніпропетровської обласної бібліотеки: «Для початку ми брали центральні, найбільші вулиці. Про людей, які дійсно зробили внесок офіційний на державному рівні. Зараз, в останньому перейменуванні, з’явилося багато постатей, які стосуються не тільки нашого краю, а й взагалі країни».

Сьогодні на лекції говорили про Дмитра Яворницького, Надію Алексєєнко та про Андрія Фабра.

Вікторія Дерець, представниця департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради: «Хто ці люди, чому саме вони заслуговують такої честі, чим вони займалися. Щоб було розуміння в учасників, чому відбувається цей процес. Ми орієнтувалися на наших учасників, бо чули й бачили деякі складнощі стосовно того, як наші учасники не розуміють куди добиратися, яка вулиця несе яку назву».

Організатори планують провести мінімум 4 лекції. І запрошують представників старшого покоління кожної п’ятниці. Реєстрація — на офіційній Університету третього віку.