Відпочинок у Залізному Порту: море, піщані пляжі та танці до ранку

  02.11.2021 14:38   -
Новини

За підсумками цьогорічного курортного сезону Залізний Порт став одним із найбільш відвідуваних морських курортів в рамках України. Завдяки хорошим природним умовам відпочинку, зокрема відсутності великої кількості медуз, та розвиненій курортній інфраструктурі, його відвідала рекордна за останні роки кількість туристів. Докладніше про те, чим приваблює рекреація, та які умови відпочинку пропонує розповіли у редакції туристичного проєкту Zhelezniy.com. Про це повідомляє Наше Місто.

Море та пляжі

Пляжі в Залізному Порту безкоштовні, всі піщані і досить просторі. Але в деяких районах курорту берег фактично окупований шезлонгами та міні-барами. Це зручно для тих, хто готовий платити, і хоче відпочити з коктейлем в руці, але не дуже комфортно для людей, які бажають розміститися на власній ковдрі і без зайвих витрат.

Щоб знайти на пляжі місце з меншою щільністю людей треба:

  •  або пройти в бік Лазурного (якщо дивитися на море, то ліворуч) повз набережну, пансіонати, ресторани, розважальні комплекси і дійти до найближчого автокемпінгу. У цьому випадку дорога від центрального спуску, розташованого поряд з готелем «Блісс», до моря може зайняти близько 20 хвилин прогулянковим кроком, але воно того варте — тут тихіше, і немає натовпів. Але й пляжі не такі величезні;
  • або в аналогічному режимі пройти у бік Тендрівської коси – до наметового містечка «Iron City». Також близько 20 хвилин пішки. І ось тут справді величезний пляж, і мало людей.

У центрі курорту відпочивальників чекають пункти прокату водних мотоциклів, пляжні атракціони, всілякі розваги та все те, що люди зазвичай обожнюють чи ненавидять.

Море в Залізці з пологим піщаним дном та плавним заглибленням. Медузи, як і скрізь на Чорному морі, бувають, але у допустимих кількостях. До того ж, тут це явище звичне. Більше відпочивальників може турбувати апвеллінг, при якому температура води в морі різко і істотно знижується через холодні підводні течії.

Житло

Найдешевші варіанти розміщення представлені кімнатами у приватному секторі за ціною від 100 гривень з особи на добу, а також економ-номерами на базах відпочинку радянського зразка за 100-150 гривень з особи з відповідними умовами: душ та туалет на вулиці.

На першій лінії житло обійдеться приблизно від 1000 гривень за двомісний номер.

Але варто, по-перше, враховувати, що готель на набережній автоматично позбавить вас нічного спокою. Набережна – основне місце на цьому курорті, де життя вирує практично всю ніч, тому разом з комфортним номером бонусом можна отримати безсоння. Але вже трохи осторонь пляжу обстановка спокійніша.

А по-друге, що «перша лінія» в Залізному Порту в більшості випадків не така вже і «перша». Зазвичай під нею мається на увазі, що готель розташований безпосередньо за кафе або нічним клубом набережної. Але є й рідкісні винятки, переважно в стороні Тендрівської коси. Наприклад, готелі «Пегас» і «Добродвор».

Є тут і житло преміум-сегменту, на кшталт комфортабельних апартаментів з кількома кімнатами та окремих котеджів з сучасним ремонтом і якісними меблями та технікою. Коштує воно від 1500-2000 гривень та вище за добу відпочинку.

Харчування

У Залізному Порту є кілька десятків кафе, і кожен сезон їхня кількість збільшується. В основному вони сконцентровані вздовж набережної та пропонують досить широкий асортимент страв.

Харчуватися можна і в рамках готелю або бази відпочинку: багато з них мають власне кафе або їдальню, де є можливість вибирати страви по меню або замовляти комплексне харчування. Деякі бази у вартість відпочинку включають сніданки, напівпансіон або повний пансіон. Але ця опція найчастіше не є обов’язковою.

Для тих, хто воліє готувати самостійно, теж є всі умови. На більшості баз відпочинку обладнано кухні загального користування з усім необхідним інвентарем. Крім того, в деяких готелях доступні номери з кухонними зонами.

З придбанням продуктів проблем не виникне: на курорті є достатньо продуктових магазинів, зосереджених переважно біля центрального проходу до моря, пекарні зі свіжою випічкою та кілька ринків.

Розваги

Більшість розваг на курорті сконцентровані на набережній. Тут є і бари, і клуби, і луна-парк – словом, майже 3 кілометри нестримних розваг. При цьому в Залізці можна знайти і танцпол з музикою 80-х, і великі популярні нічні клуби – “Стамбул”, “Тарантіно”, “Мохіто” і “Аттика”. Але набережна – це єдине місце з інфраструктурою і якщо відійти від неї хоча б на сто метрів, потрапляєш у звичайне село, яким Залізний Порт є 9 місяців на рік.

На курорті є два аквапарки. Один невеликий розташований на пляжі поряд з клубом «Стамбул», а другий великий аквапарк належить мережі «Акваленд» і знаходиться на відстані від моря. Також в морі є надувні острови, куди можна вирушити на банані або на водному транспорті.

Уже кілька років у Залізному Порту проходить фестиваль вуличної їжі та музики «Чига-Біга». Щодня о 9-й вечора тут грають нові молоді гурти, а протягом дня можна забігти на перекус.

Знайдуться і розваги для інтровертів, наприклад, дайвінг та прогулянки вздовж узбережжя та степом на конях.

Екскурсії

Неподалік від Залізного Порту знаходиться Чорноморський біосферний заповідник. Це понад сотня тисяч гектарів, 80% з яких – закрита для туристів зона. Але ці 20%, які залишаються,  теж варті того, щоб заглянути туди хоча б одним оком.

Що таке цей заповідник? Це понад 20 островів та величезна Тендрівська коса. Є ще затоки та купа інших природних чудес, але радимо поїхати як мінімум на Тендрівську косу.

Із Залізного Порту туди можна дістатися на катері (про ціни та розклад дізнаєтеся на набережній, де пропонують екскурсії). На Тендрівській косі розташований один із найкрасивіших маяків узбережжя, куди рідко добираються туристи, але біля якого іноді можна побачити табун диких коней.

Також можна відправитися на острів Джарилгач. Це найбільший острів в Україні та єдиний безлюдний у всій Європі. Тут найкрасивіша заповідна природа, величезні безлюдні пляжі та кришталево чиста морська вода.

За 20 км від Залізного Порту є термальний гейзер «Гарячий ключ». Це великий басейн, наповненим гарячою йодо-бромною водою бурого відтінку. При правильному застосуванні термальних ванн вони позитивно впливають на організм і ефективні в лікуванні опорно-рухового апарату, захворювань шкіри та ін.

За 25 км від курорту, в селі Новочорномор’я, знаходиться фамільний склеп сім’ї  Фальц-Фейн, точніше його залишки. Він побудований на вершині кургану, з якого відкривається чудовий панорамний вид на море. І це досить популярна фотолокація.

Проїзд

На громадському транспорті – поїзді чи рейсовому автобусі – можна дістатися до Херсона. І вже звідти маршруткою чи автобусом, які влітку вирушають доволі часто, доїхати до Залізного Порту. Маршрутки на курорт ходять від залізничного вокзалу та від автостанції в районі центрального ринку.

Ще один популярний спосіб проїзду, причому без пересадок, пропонують приватні перевізники. Вони працюють сезонно і пасажирів доставляють до зазначеної бази відпочинку.

Поділитись: