В області планують реалізувати оригінальні екопроекти

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи В області планують реалізувати оригінальні екопроекти отключены

У Дніпропетровській облдержадміністрації нагородили переможців національного конкурсу the Quarry Life Award, учасники якого шукали відповідь на питання, як дослідити та підвищити біорізноманіття на кар’єрах. Конкурс вже вчетверте проводить компанія HeidelbergCement.
– Наша компанія використовує сировину, тож наш обов’язок – щось віддавати природі. Так з’явився цей конкурс. Мета – збільшити обізнаність людей про природу та збереження її ресурсів. Отримали безліч цікавих ідей, зокрема – екскурсії кар’єрами, залучення школярів, – сказав Голова Правління ПрАТ «HeidelbergCement Ukraine» Сільвіо Тіде.
Спробувати свої сили могли як науковці, так і представники громадськості з усієї країни. Обирали по два переможці з кожної категорії. Кращими стали учасники з Дніпра та Кривого Рогу.
-Хочемо збільшити біорізноманіття Жовтокам’янського кар’єру та залучити до цього наших містян. Вже мали досвід співпраці зі студентами – висадили на відпрацьованій частині кар’єру чагарники. Далі доглядали за ними. Рослини зменшують негативний вплив на оточуюче середовище, мають значення й для тваринного світу, – розповів один із переможців конкурсу, декан природничого факультету Криворізького державного педагогічного університету Едуард Євтушенко.
За перші місця переможці здобули по 5 тисяч євро, за другі – по 2,5 тисяч євро.
– На сьогодні підприємства-забруднювачі Дніпропетровщини вже розуміють свою соціальнувідповідальність. Виражається вона у природоохоронних заходах, підтримці молодих вчених, впровадженні нових технологій, – сказав директор департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.
Нині четверо щасливчиків можуть поборотися за міжнародну першість. Приз за кращу ідею – 30 тисяч євро.

Поделиться: