В обласному онкодиспансері відкрили музей до 85-річчя медзакладу
У Дніпропетровському обласному онкологічному диспансері відкрився унікальний музей, присвячений 85-річчю закладу. Над створенням історичного простору медперсонал працював не один рік. Результат – сотні експонатів: від наказів і фото до медінструментів і амбулаторних карт.
– Історія обласного онкологічного диспансеру розпочалася у 1933 році. Тоді у Земській лікарні – нині ім. Мечникова – відкрили півсотні ліжок для онкологічних хворих. Протягом 85 років у закладі змінювалися методики, технології, обладнання. Наразі тут працюють сучасна радіологія, реабілітаційний центр, новітні комп’ютерні томографи. Колектив накопичив безцінний досвід, зберіг велику кількість матеріалів про розвиток онкології в регіоні – це й дало поштовх до створення музею, – розказала директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Наталія Будяк.
Під музей обладнали конференц-зал онкодиспансеру. В одному місці – декілька сотень експонатів. Документи, книги, фотографії, медичні інструменти й лікарські предмети дозволяють простежити історію медустанови від створення до сьогодення. На світлинах – обличчя людей, які зробили неабиякий внесок у розвиток онкологічної науки в області.
Ще одна експозиція розповідає про кожне відділення диспансеру. Їх наразі нараховується зо два десятки. Зокрема, найстарішими вважаються хірургічне й гінекологічне, а наймолодшим – хіміотерапії. Сьогодні тут лікують за сучасними методиками.
Обладнали в музеї і лікарський кабінет. Він дозволяє поринути у 60-ті роки минулого століття. Робоче місце відтворили в деталях: від халату до крапельниці.
Ідея створити музей народилася в головного лікаря онкодиспансеру Ольги Балашової – півтисячний колектив її підтримав. До збору експонатів долучився кожен – це й онкологи, онкохірурги, онкогінекологи, урологи, терапевти, рентгенологи, лаборанти.
-Люди з ентузіазмом сприйняли задумку. Збирали експонати не один рік. Деякі речі вже навіть пилилися в них в гаражі чи на дачі – а тепер стали музейними експонатами. Знайшлося місце значкам, маркам, магнітам, які привозили з міжнародних конференцій. За 85 років існування закладу накопилося чимало документів і фотофактів, які мають історичну цінність. Маємо зберегти їх для нащадків, – розказала Ольга Балашова.
Також до 85-річчя медзакладу побачила світ книга «Корифеї і всі, всі, всі». Літературна праця – колективна.
Щорічно обласний диспансер відвідують 270 тис. пацієнтів, більше 15 тис. з них – проходять лікування. У стаціонарах та поліклініці проводять на рік більше 12 тис. операцій різної складності.