В історичному музеї Дніпра відкрилась мандруюча виставка

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи В історичному музеї Дніпра відкрилась мандруюча виставка отключены

Декоровані ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи і прапори батальйонів, – все це можна побачити на виставці в музеї ім. Яворницького. Загалом – понад 300 експонатів. 

– Кожен предмет пройшов через мої руки. З кожним експонатом пов’язана певна історія. Наприклад, камуфляж моїх товаришів, мої штани, куртка мого побратима Гарика. Він з Дніпропетровської області. Якось взимку ми сиділи в окопі. Я розповів, що хочу зробити цю виставку. А він говорить: «я тобі свою куртку дам»», – ділиться спогадами автор ідеї «Військово-польового Арту» Павло Ротар.
Він – сержант полку поліції особливого призначення «Київ». Збір предметів, що пройшли горнило військових подій, чоловік розпочав 2014-го.
– На війну я прийшов з певним досвідом. Раніше організовував чимало виставок в Україні й за кордоном. Тому, коли дивився на речі, зброю, одяг у зоні АТО, подумав, що було б цікаво розписати їх, – сказав Павло Ротар.
З кожної ротації військовий привозив бойове спорядження до Києва та направляв майстрам. Декоруванням речей займались майже 150 народних митців з усієї України.
– Велика подяка Павлові за таку масштабну виставку. А всім майстрам – за те, що долучились до цієї важливої справи. Експозиція дуже повчальна для наших дітей і всіх, хто прийде її побачити, – сказала заслужена майстриня народної творчості Людмила Горбуля.
Створювати експозицію допомагали й побратими з добровольчого батальйону спецпризначення «Золоті ворота». Леймотив виставки – життя вище за смерть.
– Я хотів показати, як людина може перебороти всі труднощі. Неначе м’ясорубка. І все одно життя буде буяти, – підкреслив Павло Ротар.
Вперше виставка відбулася 2015-го року у столиці. Далі вона помандрувала містами України.
У Дніпрі експонати презентуються до 20 березня. Переглянути їх можна безкоштовно з 10:00 до 16:30 кожного дня, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця. Адреса: проспект Д. Яворницького, 16. Телефон для довідок: (0562) 46-34-22.

Поделиться: