В Азовському морі зняли на відео замерзлих медуз
У мережі з’явилося «сенсаційне» відео, на якому зображені нібито скуті льодом медузи, які вільно дрейфують у прибережній акваторії Азовського моря в районі Бердянська. Але вражаючих розмірів замерзлі медузи в результаті виявилися просто крижинами незвичайної форми. Про це повідомило РБК Україна з посиланням на коментар експертів медіа-проєкту berd.ua.
Унікальне природне явище – так звану «млинцеву кригу» – днями спостерігали жителі Бердянська. У районі «Третього пляжу» та на Слобідці прибережна акваторія Бердянської затоки практично вся вкрилася плаваючими крижинами. Округлої форми та різних розмірів вони за обрисами справді дуже скидалися на замерзлих медуз, за яких і прийняли їх автори знятих кадрів.
Відео моментально підхопили блогери та деякі мас-медіа, які, не розібравшись, перетворили природне явище, характерне для великих відкритих водних просторів, на хибну сенсацію. Хоча насторожити їх мали вже розміри крижин: на відео видно, що деякі з них у діаметрі досягають понад півметра, тоді як азовські медузи відрізняються порівняно невеликими розмірами.
Нічого спільного з медузами зняті крижини не мають. Подібні крижані диски з’являються у відкритих водоймищах, коли температура повітря коливається в районі нуля, а на воді присутні невеликі хвилі.
“Незважаючи на побоювання багатьох туристів та місцевих жителів, ці крижини не є замерзлими медузами. Це млинцева крига – порівняно рідкісне для наших широт явище, яке може виникати на великих відкритих водних просторах, озерах та морях. Найчастіше подібні млинці зустрічаються у північних морях, але цього року відвідали наш регіон. Такі диски формуються у періоди, коли температура моря близька до нуля, але на воді є легка хвиля. За такого розкладу спочатку починає утворюватися тонка масляниста скоринка – «сало», або мастильний лід, яка потім збивається в характерний млинець за рахунок сил поверхневого натягу”, — пояснили у редакції медіа-проєкту “Бердянськ” та надали детальні фото.
Крім того, часткове промерзання моря навпаки вселяє надію на зменшення чисельності стрекаючих в Азові. І, ймовірно, можна розраховувати на те, що принаймні початок літа порадує їхньою відсутністю у прибережних водах найпопулярніших курортів.