У Зеленодольській об’єднаній громаді запрацювала сонячна електростанція

  12.06.2020 19:32   -
Новини

У Зеленодольській ОТГ запустили сонячну електростанцію. Проєкт вартістю майже 308 млн грн втілили коштом українських інвесторів.  

– На Дніпропетровщині активно розвивається альтернативна енергетика. Для цього є всі умови, у тому числі – кліматичні. Нині в регіоні – 74 наземні сонячні електростанції. Серед них і дві найпотужніші СЕС в Європі – Покровська та Старозаводська, – зазначили у пресслужбі Дніпропетровської облдержадміністрації. – Для громад області сонячні електростанції – це додаткове джерело податків та нові робочі місця.

Сонячну електростанцію звели поблизу села Мар’янське Апостолівського району. На 40 гектарах встановили понад 58 тисяч фотоелектричних панелей.

– У будівництві СЄС були задіяні більше 60 українських компаній. Об’єкт звели у рекордні строки – за 5 місяців. Вперше в Україні електричні модулі на станції розмістили вертикально у три ряди – для покращення якості енергії, яка генерується, та для зменшення втрат. Вже вийшли на проєктну потужність станції – це майже 20 МВт, – розповів директор ТОВ «Солар Парк Мар’янське» Юрій Гордєєв.

Панелі для станції – від китайської компанії Jinko Solar Co. Ltd, яка входить до п’ятірки найкращих виробників сонячних панелей за версією Bloomberg. Вона вироблятиме 25 млн кВт електроенергії на рік – цього достатньо для майже 24 тисяч домогосподарств.

Щороку електростанція відраховуватиме до місцевого бюджету понад 1,5 млн грн податків.

Поділитись: