У Дніпрі знову перевіряють стан полігону “Правобережний”

1 месяц ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі знову перевіряють стан полігону “Правобережний” отключены

У Дніпрі триває моніторинг стану навколишнього середовища комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний». Це проводиться за численними зверненнями місцевих мешканців. 

У черговий раз взяті проби ґрунту на трьох локаціях. Окрім цього, вивчають рівень забруднення повітря та води. Подібні дослідження відбуваються кожні три місяці за різними локаціями навколо полігона.

-Ще у 2016 році міська рада ухвалила муніципальну програму щодо моніторингу навколишнього середовища у Дніпрі. Наразі ми взяли проби ґрунту з фахівцями Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України навколо полігона «Правобережний». Результати цього заміру будуть готові вже через тиждень, їх оприлюднять на офіційній сторінці департаменту. Якщо згадати попередні дослідження навколо полігона, то вони не виявили небезпечного для місцевих мешканців рівня забруднення, – розповів директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.

За його словами, мешканцям немає чого турбуватися, адже цей полігон – один з найкращих у країні. Зокрема, завдяки його розташуванню – за межею міста, у промисловій зоні. На полігоні відбувається постійна пересипка ґрунту для природного просідання з подальшою рекультивацією території. Також відводиться газ, завдяки чому полігон жодного разу не горів. Фільтрат контролюється спеціальною дренажною системою, і по усій території полігона вистелені водонепроникні мати. І у цьому Дніпро був одним із перших у країні. Вже навесні перша черга комплексу буде із зеленими насадженнями, що дозволить повернути старий ландшафт.

За дослідженнями пильно стежать і представники Громадської ради при Дніпровській міській раді.

-Як громадськість ми контролюємо весь процес, і наразі все відбувається згідно з ухваленою програмою. Попередні чотири роки результати дослідження показали, що ніякого негативного впливу від діяльності полігона немає, – зазначила представниця ради Маріанна Мірошніченко.

Між тим, мешканці селищ Діївка 1 та 2 явно не згодні з висновками чиновників міськради. У соцмережах та у своїх зверненнях до владних структур люди вже багато років нарікають на нестерпний сморід від полігону та погіршення стану здоров’я місцевих мешканців внаслідок такого сусідства.

Поделиться: