У Дніпрі за два роки кількість безпритульних собак зменшилася вдвічі

  27.09.2019 12:28   -
Новини

Питання безпритульних тварин у Дніпрі стоїть достатньо гостро. Зграї вуличних собак безконтрольно розмножуються. Крім того, ситуацію погіршують покинуті або загублені домашні тварини.

– На жаль, на вулицю потрапляють багато покинутих або загублених тварин. Також чимало собак користуються вільним вигулом і безконтрольно спілкуються з бездомними. Таким чином усі непотрібні випадкові цуценята опиняються на вулиці і поповнюють число безпритульних. Буває й так, що поза домом залишаються й породисті тварини, однак 60 % з них повертаються до господарів після реєстрації у міській базі. Тож ми активно закликаємо містян реєструвати домашніх улюбленців, а також стерилізувати їх, якщо вони не мають племінної цінності, – розказала начальниця відділу реєстрації та адопції КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.
Ще однією проблемою є агресивна поведінка безпритульних собак. На це нерідко скаржаться мешканці міста.
– Одними з причин собачої агресії є шлюбний період і захист потомства. Стерилізація їх усуває. Набагато складніше побороти бажання собаки захистити свою кормову базу. Дуже багато опікунів підгодовують безпритульних тварин у громадських місцях – біля магазинів, під’їздів, дитячих майданчиків. Там залишають миски з їжею та водою. Собаки вважають ці місця своїми та захищають їх, через це вони можуть нападати на перехожих, ба більше – дітей. Тому, якщо ви вже хочете нагодувати тварину, відведіть її у таке місце, де ходить мало людей, і обов’язково прибирайте залишки їжі, щоб собаки не стали вважати це місце своєю кормовою базою, – пояснила Ірина Пономаренко.
У 2015 році у місті почалася активна робота з контролю ситуації. Тоді у Дніпрі вирішили застосувати європейський метод скорочення кількості безпритульних тварин «ВСВВ» – відлов, стерилізація, вакцинація, випуск. Перші результати підтверджують, що рішення було правильним.
– У 2016-му році ми нарахували на вулицях міста близько 5 тисяч безпритульних собак, і тільки 15 % з них були стерилізовані. А вже у 2018-му – 2,5 тисяч собак, 23 % з яких пройшли стерилізацію. Попри такі результати, остаточно вирішити ситуацію з безпритульними тваринами можливо тільки комплексно, застосовуючи одночасно стерилізацію безхатніх та контроль над домашніми тваринами, – сказала Ірина Пономаренко.
З 2017 року у Дніпрі діють прийняті міськрадою правила утримання домашніх тварин. Згідно з ними, господарі мають зареєструвати улюбленця у міській базі, прочипувати його та отримати муніципальний жетон. У разі загублення тварини, її власника знаходять хвилин за 10-15. А от якщо чипа немає, то випадки бувають різні. Відловом безпритульних собак у місті займається КП «Зооконтроль». Тварин, яких зловили, саджають на дводенний карантин у спеціальні вольєри. У середньому в КП «Зооконтроль» щоденно знаходиться близько 100 собак.
– Тут тварини чекають своєї черги на стерилізацію. Тим часом ми перевіряємо їх на інфекційні захворювання та наявність травм. Після операції собаки знаходяться 10-12 днів на інтенсивному лікуванні, а після їх повертають туди, де відловили, – розповів завідувач операційного блоку КП «Зооконтроль» Сергій Галата.
Однак спочатку співробітники «Зооконтролю» намагаються знайти тваринам господарів.
– Насамперед шукаємо господарів для тих, хто очевидно був домашнім. Таких випускати на вулицю не можна – найпевніше, загинуть. На щастя, до нас часто приїжджають люди, щоб обрати собі чотирилапого друга. Ми підписуємо з ними договір та віддаємо тварину на випробувальний термін. Якщо все добре – собака залишається у нових господарів. При цьому наші інспектори мають право приїхати у будь-який час і перевірити умови утримування тварини», – говорить Ірина Пономаренко.
Телефони для звернень до КП «Зооконтроль»:
(067) 908-89-86 – реєстрація домашніх тварин і прилаштування тих, кого знайшли на вулиці;
(098) 172-85-99 – прийом заявок на відлов і стерилізацію безпритульних тварин;
(068) 828-22-55 – цілодобовий телефон невідкладної ветеринарної допомоги.