У Дніпрі відкрили реабілітаційний центр для постраждалих через війну в Україні
Тисячі людей постраждали внаслідок війни в Україні. Багатьом довелося залишити домівки та шукати притулку в інших містах. Ці люди потребують підтримки для себе, та особливо для своїх дітей.
«Ви знаєте, що вже два тижні ми працювали, дивились що зробити нам, щоб дітям найгарніше, найвеселіше. Це не просто центр реабілітації. Ми дуже хочемо повернути посмішки вашим дітям».
Сьогодні у міській бібліотеці провели офіційне відкриття простору психологічної реабілітації для дітей та дорослих “Rehab center”. До цього представники фонду, центральної бібліотеки та волонтери йшли цілий місяць.
Олена Лучко, керівниця благодійного фонду «За майбутнє України»: “Два тижні ми вже працювали в такому нештатному режимі, а зараз у нас таке відкриття. Сьогодні ми будемо для дітей робити майстер-класи, буде у нас час міні-піци, де діти зможуть поїсти, бо нагодувати дітей – це найважливіше. Ну, і будемо робити такий подарунок для всіх – великодній кошик».
Багато батьків разом зі своїми дітьми приїхали до Дніпра з тимчасово окупованих територій. Роман з родиною в кінці березня зміг виїхати з Маріуполя. Сьогодні вони вперше у центрі реабілітації.
Роман Шевченко, батько двох синів: «Мы детей сразу в школу оформили, потому что очень-очень важно, чтобы дети социально, ну, общались. Потому что для них это травма огромная – вообще всё, что происходит сейчас. И поэтому мы всеми силами стараемся, чтобы для них это был меньше урон психологический».
Щоденно з десятої ранку волонтери-психологи будуть працювати для підтримки дітей та батьків-переселенців. Тут проводитимуть мовні заняття, уроки малювання, читання та навіть підготовку до іспитів.
Євген Продан, волонтер: «Здебільшого це йде консультування. От робота йде з пережитими ситуаціями і з історіями, також використовуємо в роботі артопевтичні методи, оскільки багато дітей є молодшого віку. Багато хто залишив свої школи і не має змоги навчатися. Тому у нас, окрім психологічної підтримки, є також ще педагогічна, навчання».
Головна мета – відволікти малечу від війни, з якою їм довелося зустрітися, та знову побачити безтурботну дитячу посмішку.
Євген Хорошилов, начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради: «Дніпро є таким гуманітарним хабом, але часто-густо проблеми дітей, їх розвитку, їх навчання, психологічної їм допомоги – вона залишається поза увагою. Тому реалізація цього простору дасть можливість в більшості приділити увагу саме дітям».
З нагоди відкриття дітям підготували великодні ласощі – паски та крашанки, а також невеличкі подарунки.
Источник: ДніпроTV