У Дніпрі відкрили перший центр підтримки для маріупольців

  28.04.2022 16:00   -
Новини

Центр підтримки переселенців з’явився у Дніпрі. Його було відкрито за ініціативи маріупольської та дніпровської міськрад. Вже зараз він приймає сотні людей. Яку саме допомогу можна отримати у центрі?

Надія з родиною змогла виїхати з Маріуполя тільки 20-го квітня. Через постійні обстріли у сім’ї не було можливості дістатися до безпечнішого місця автомобілем або хоча б пішки. Виїхали на свій страх і ризик, випадково дізнавшись про гумкоридор.

Надія Астаніна, жителька Маріуполя: «24 години на добу постійні авіаобстріли, на очах просто гинуть люди. Це не перебільшення, це дійсність, на жаль, яку ми бачили. Гинуть люди, будівлі падають на очах, весь твій світ, все твоє життя просто рушиться».

Раніше Надія працювала у міськраді та займалася питаннями переселенців. Нині вона хоче, щоб її досвід став корисним уже тут, у Дніпрі, тож стала допомагати у центрі «Я-Маріуполь».

Це – дніпровський центр підтримки переселенців, який створили за ініціативи обох мерій. Він перший із п’яти таких центрів у різних областях України. Розташували його в центральній бібліотеці, він може прийняти сотні людей, втім, планується його розширення.

Борис Філатов, міський голова Дніпра: «С первого дня этой ужасной войны, агрессии рф против Украины, Днепр очень сильно переживал за Мариуполь, потому что он первым оказался под ударом. Мы с Вадимом постоянно общались не только в смысле нашей дружбы, а ещё понимая, что мы единая страна, и мы должны все помогать друг-другу вне зависимости от обстоятельств, кто бы откуда не приехал. Было принято решение открыть такой центр».

З 2014-го року Маріуполь став центром для переселенців з Донеччини та Луганщини та прийняв близько 120 тисяч людей. Тоді було сформовано стратегію розвитку міста – зробити його візитівкою відновленого українського Донбасу. Втім, росіяни нещадно знищили перлину Азову.

Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя: «24-го числа случилась война, которая забрала у нас всё. Я всегда говорил, и продолжу это говорить: можно забрать всё, но сложно забрать веру, сложно забрать надежду».

Крім першої медичної допомоги та забезпечення найнеобхіднішим, у центрі «Я – Маріуполь» допоможуть безкоштовно відновити документи, проконсультують щодо відшкодування знищеного майна та отримання фінансової допомоги. Також запропонують знайти тимчасову чи постійну роботу. Людям допомагають з пошуком зниклих і поверненням примусово депортованих до рф маріупольців. Аби полегшити стрес після пережитого, людям пропонують і допомогу психолога. Звернутися у центр можна за номерами +38 (050) 345 1555; +38 (067) 345 1555.

Источник: ДніпроTV

Поділитись: