У Дніпрі відбувся лицарський турнір із середньовічного бою
14 жовтня у парку імені Лазаря Глоби відбувся лицарський турнір «Кубок Дніпра» із середньовічного бою. Взяти участь у змаганнях приїхали 29 учасників з Києва, Харкова, Луцька, Білої Церкви, Кам’янського, Путивля та Чернівців. Серед бійців – двоє дівчат.
– Лицарські турніри, звичайно, вже проводилися у нашому місті на Монастирському острові, на території пам’ятки історії національного значення – Новобогородицької фортеці. Цього разу ми вирішили бути ближче до людей, тому провели бої у центральному парку Дніпра. Турнір тривав протягом дня. Учасники змагалися у різних номінаціях, демонструючи лицарську звитягу, а на глядачів чекало цікаве видовище. Цікавинкою саме цього турніру стало те, що за право отримати «Кубок Дніпра» боролися й дві дами, – розповів директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра» міськради Дмитро Каюк.
Ірина Кириченко приїхала із Києва, аби взяти участь у турнірі. Дівчина зізналась, що вперше вступила у бій з чоловіками, до цього їй доводилося битися тільки з жінками.
– Я не переживала з цього приводу, скоріше це додало азарту та підвищило адреналін. Мені дуже подобаються лицарські бої, я знайшла те, від чого отримую задоволення. Ще з дитинства мене цікавило все середньовічне. Я захоплювалася фільмами про лицарів, історіями, книжками. І ось тепер цей дух зі мною безпосередньо, – розповіла учасниця лицарських боїв Ірина.
Лицарський турнір – це змагання, під час яких визначать переможців у боях 1х1, 2х2, 3х3 та 5х5. Найкращі учасники у своїх номінаціях матимуть змогу поїхати у Київ на відбірні кваліфікаційні змагання.
– До боїв в обладунках звичайно допускають не всіх. По-перше, потрібно мати відповідну фізичну підготовку, адже для непідготовленої людини вдягнути на себе 40 кг сталі та ще й битися у ній – буде дуже важко. Також потрібно тренуватися хоча б більше року, отримати навички ведення бою і мати обладунки. Брати участь у змаганнях можна з 18 років. Найстаршому учаснику лицарських турнірів в Україні наразі 57 років, він живе в Одесі. Турнірний поєдинок триває максимум хвилину. Коли один боєць наносить іншому понад 10 акцентованих ударів, то бій зупиняють і визначають переможця. За перебігом поєдинку спостерігають 4 судді та гофмаршал, який видає червоні або жовті картки та попереджає про порушення, – розповів про бої більш детально президент Федерації сучасного бою на мечах у Дніпрі Ілля Ростанов.
Окрім середньовічного бою на мечах, гості заходу могли сфотографуватися в обладунках, постріляти з лука, взяти участь у майстер-класах з народних ремесел і відвідати хендмейд-ярмарок. А увечері на всіх чекало видовищне фаєр-шоу.