У Дніпрі відбулися міські змагання зі спортивного орієнтування
Змагання «Дніпрова хвиля-2019» проходять уже понад 20 років. Цього разу вони були присвячені 76-й річниці визволення міста від фашистських загарбників.
Від самого початку змагання були районного рівня і проводились серед школярів лише Шевченківського району. Зараз стали міськими і на них уже завітала команда із Кривого Рогу. У заході взяли участь близько 300 учасників – це 28 команд із різних закладів освіти Дніпра. Вікова група – від 10 до 16 років.
– Наші позашкільні заклади вивели його на інший рівень. Ми перейшли в історичне місце – Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка, щоб задіяти ще більше учасників. Спортивне орієнтування – це передусім спорт, і тому ми його проводимо, аби підготувати дівчат і юнаків до служіння у Збройних силах України. Ми наголошуємо, що ці змагання мають військово-патріотичний напрям, через те вони і присвячені цій даті. Насамперед хочеться висловити слова подяки тим людям, які 76 років тому стали на захист нашої країни, міста, і тим хлопцям, які зараз продовжують захищати. У нас серед викладачів шкіл є також ветерани АТО і вони присутні на змаганнях. Такий захід об’єднує всіх нас, – розповіла заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дар’я Біла.
Даний захід спрямований привернути увагу молоді до міських заходів, зокрема, до спортивного орієнтування, яке є елементом підготовки до армії. А ще це активний відпочинок і здоровий спосіб життя.
– Ми пропагуємо цей вид спорту серед молоді нашого міста. Ми активно співпрацюємо з федерацією спортивного орієнтування, яка забезпечує електронну відмітку, яка дає можливість швидко побачити результат кожного учасника. Це сучасний рівень проведення змагань, – розповіла директорка комунального позашкільного навчального закладу «Дитячий юнацький центр» Вікторія Панфілюк.
Змагання проводились на дистанції за вибором. Учасникам команд видавали карту, де зазначено десять контрольних пунктів. Вони повинні були зробити відмітку на восьми. Для підбиття підсумків є командний та особовий заліки. За результатами вісім кращих команд отримали кубки.
Учасниця команди із Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл («Джура»)» Ірина Сєрова розповіла, що орієнтування дуже гарна практика.
– Саме цей етап є основним у грі міських, обласних і всеукраїнських етапів. Підготуватися до цього конкурсу досить важко і потрібно приділяти багато часу, аби розібратися в картах і походити лісом, подивитися, як розставлені знаки. І ці змагання – дуже гарне тренування, – розповіла Ірина Сєрова.