У Дніпрі відбулася серпнева конференція освітян

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відбулася серпнева конференція освітян отключены

Цими вихідними у Дніпрі провели серпневу конференцію освітян. Цьогоріч зібрання організували у новому, більш вільному форматі. Учасників запросили до муніципального табору «Гордість Дніпра». Конференція зібрала близько двохсот директорів шкіл, вчителів і представників батьківської спільноти.

Серед делегатів – досвідчені освітяни та новачки, котрі нещодавно заступили на керівні шкільні посади. Мета з‘їзду – обмін думками. Та головне – об‘єднання для спільної роботи освітян, батьків, учнів і представників органів місцевого самоврядування.
– Я хочу почути про нове: що змінилося в управлінській діяльності, в освіті, щоб потім запровадити це у своєму навчальному закладі – з колективом, батьками, учнями. На конференції багато локацій, тож ми очікуємо чимало нової інформації, – зазначив директор школи №108 Олег Олійник.
Учасники конференції працювали у дев‘яти тематичних секціях, де обговорювали, зокрема, автономію та зміни типів навчальних закладів, введення профільної освіти, розвиток Нової української школи, запобігання булінгу та багато іншого. Директорка школи №21, голова педагогічної ради при міському голові Антоніна Змієнко очолила одну із секційних груп, де разом із фахівцями профільного департаменту мерії розглядають питання зміни типів навчальних закладів і перехід на профільну освіту.
– Дуже багато тем окреслено на цій конференції. Наше питання непросте, та воно нині на часі. Це вимагає спільних дій учасників навчального процесу, а також органів місцевого самоврядування, – розповіла педагогиня.
Серед іншого, під час конференції обговорювали і меморандум про партнерство, співпрацю, довіру та взаємоповагу між учасниками освітнього процесу комунального закладу освіти. На початку літа його проєкт затвердили на сесії. Так, у рамках співпраці педагоги, батьки та учні можуть розробляти та втілювати задуми щодо розвитку закладу освіти, погоджувати суспільно значимі інтереси його функціонування. Зі свого боку міська рада Дніпра робить чималий акцент на соціальній підтримці освітян. Два роки тому запровадили програму «Молодий педагог», за якою фахівці, котрі влаштувалися після навчання, протягом трьох років роботи щомісячно отримують по 2 тисячі гривень. До того ж місто оплачує медичне страхування понад 9,5 тисячам педагогів у школах і дитсадках. Це – індивідуальні договори про компенсацію витрат на медикаменти, стаціонарне лікування. У мерії також планують продовжувати реновації шкіл-тисячників і ремонти у навчальних закладах.
Нагадаємо, загалом у Дніпрі функціонують 157 шкіл. У навчальних закладах очікують понад 10,7 тисяч першокласників. Також у 72 школах міста працюватимуть 266 інклюзивних класів.

Поделиться: