У Дніпрі відбудеться Форум з відкритих даних

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відбудеться Форум з відкритих даних отключены

У ДніпроОДА відбудеться перший регіональний Форум з відкритих даних. До Open Data Forum приєднаються провідні українські фахівці. Говоритимуть про вільний доступ до інформації в державному управлінні, бізнесі, громадській діяльності. Про це повідомив радник очільника області Віталій Литвин.

– За Законом України всі держоргани мають публікувати інформацію у форматі відкритих даних. Це означає, що її не тільки може вільно переглянути будь-яка людина, а й проаналізувати комп’ютер, – пояснив радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин. – Така система дозволяє боротися з корупцією та дає поштовх для розвитку підприємництва. А ще – це хороша база для журналістських розслідувань.
Учасники форуму зможуть дізнатися більше про концепцію відкритих даних та навчитися працювати із цією системою. Вони почують провідних українських експертів з Open Data та IT, познайомляться з антикорупційними інноваціями.
– Один із успішних прикладів використання концепції від українських стартаперів – сайт, який поєднує відкриті дані кількох держреєстрів. Перед тим, як укладати угоду, бізнесмени можуть перевірити потенційних партнерів. Ресурс швидко аналізує – чи не банкрот підприємство, чи немає справ у суді на його керівників, чи не порушені якісь кримінальні справи. Зиск отримують і бізнесмени, і держава, адже послуга платна і власники сайту сплачують податки, – розповів один із організаторів форуму Роман Сердюк.
Приєднатися до форуму можуть держслужбовці, громадські активісти, бізнесмени, журналісти. Він відбудеться 30 жовтня на пр. Поля, 1. Участь безкоштовна, потрібно тільки зареєструватися: https://opendataforum.in.ua/dp/#LREG.

Поделиться: