У Дніпрі створили унікальну мапу часів Голодомору

  25.09.2020 11:55   -
Новини

У Дніпрі створено унікальну мапу так званих “баб’ячих бунтів” на Дніпропетровщині та передано задокументовані свідчення жертв Голодомору до фондів музею.

– Ми презентуємо підготовлену на основі багаторічного дослідження архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області карту волинок (вони ж баб’ячі бунти) на території Дніпропетровського округу в січні – березні 1930 р. – на початковому етапі суцільної колективізації, яка наочно демонструє масштаби селянського спротиву в нашому регіоні, – розповіла д.і.н., професорка, провідна наукова спеціалістка Інституту дослідження голодомору, начальниця науково-дослідного відділу музею спротиву Голодомору Наталя Романець.

Директорка музею Лілія Богачева зазначила, що музей спротиву Голодомору розшукує інформацію і звертається до дніпрян про допомогу.

– Ідея створення музею спротиву голодомору в Дніпрі в мене з’явилась ще у 2014-му році, коли почались військові дії. Я спілкувалась з людьми і постійно чула, що більшість дивувались і стверджували, що цього не могло бути. В мене тоді виникло відчуття «історичного безпам’ятства», бо наш народ пережив такі страшні події у 20-х, 30-х, 40-х роках і забув усі Голодомори – трагедії українського народу. Дивно, що зараз є ті, хто ще підтримує катів радянської влади, через яких наша країна втратила мільйони українців, – розповіла директорка музею Лілія Богачева.

Задокументовані свідчення жертв Голодомору в фонд музею передала краєзнавиця, наукова співробітниця науково-дослідного відділу музею Віра Аннусова.

– Було дуже багато спогадів саме тих людей, що пережили все це і свідомо все пам’ятали, починаючи з 21 року до Другої світової війни. Я починала свою роботу, записуючи спогади олівцем у блокнот і навіть не мріяла, що комусь вони знадобляться, – згадує Віра Аннусова.

Зазначимо, що долучившись до сторінки музею спротиву Голодомору в Facebook (https://www.facebook.com/TheHolodomorResistanceMuseum) буде найзручніше спілкуватися з представниками музею та дізнаватися про новини.

Поділитись: