У Дніпрі протестували новий біохімічний засіб проти амброзії

2 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі протестували новий біохімічний засіб проти амброзії отключены

У Дніпрі протестували новий біохімічний засіб для винищення амброзії. Препарат вітчизняного виробництва, він безпечний як для навколишнього середовища, так для людей і тварин.

Засіб для тестування безкоштовно надав виробник. Перший результат можна побачити вже за 15 хвилин, повне винищення рослини відбудеться за три тижні.

– Це не агрохімікат, не гербіцид. У його основі – магнієві сполуки, також тут є стабілізатор та вітамінний комплекс. Препарат екологічно безпечний. На його застосування є всі необхідні дозвільні документи. Вони відповідають міжнародним вимогами, засіб має екологічний паспорт та пройшов санітарно-епідеміологічну експертизу. Він згубно діє лише на амброзію, не шкодить іншим рослинам. Перші результати можна побачити вже на 15 хвилин – вона почне засихати. Через три тижні оброблена препаратом амброзія повинна відмерти повністю, – розповів заступник начальника управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР Іван Бондар.

Найбільш ефективно препарат бореться з амброзією коли вона ще не цвіте. Для тих рослин, що вже мають квіточки потрібна більша доза засобу.

– Ми три роки проводили випробування препарату, він пройшов ряд тестувань, його було схвалено в Національній академії аграрних наук України. Ділянку ми обробляємо в якості тесту, аби показати дієвість засобу. Це безоплатно. Обробляти рослину потрібно лише раз, – говорить представник компанії –виробника препарату Роман Шевченко.

У якості тестування в місті обрали ділянку поля по вул. Гаванській. Її огородили спеціальною стрічкою.

– Якщо це буде безпечно для тварин і для людей – тоді ми тільки за, бо в нас її дуже багато. Росте не тільки на полі, а й мабуть у кожному дворі. Вириваємо з коренем, бо як іще боротись, але під час цвітіння її знову розносить, – говорить місцева мешканка Ольга Василівна.

Поделиться: