У Дніпрі презентували виставку, присвячену пам’яті про Голодомор

  26.11.2021 16:41   -
Новини

У Дніпрі, у Музеї спротиву Голодомору, презентували виставку «Пам’ять про Голодомор: від замовчування до вшанування». В експозиції представлені заяви керівництва СРСР про заперечування голоду, історія поступового визнання його геноцидом та навіть унікальний щоденник очевидця (записи його власник почав робити в 1928 році).

«Виставка показує, як відбувалась меморіалізація Голодомору, як замовчувалась ця тема на рівні керівництва Радянського Союзу та як завдяки діаспорі, зарубіжним журналістам інформація про голод 1932-33 років стала доступною. Це повністю документальна виставка», – розповіла директорка КЗ «Музей спротиву Голодомору» Лілія Богачева.

На відкритті презентували данні соціологічного опитування, яке провели серед студентів чотирьох найбільших університетів Дніпра: державного медичного, внутрішніх справ, «Дніпровської політехніки» та залізничного транспорту.

«Національна ідентичність – це не лише спільна територія або мова, це ще й спільна національно-історична пам’ять, яка будується навколо перемог чи трагедій. Ми хотіли зрозуміти, наскільки студентство поінформоване про Голодомор, адже це майбутня українська еліта. Загалом ми опитали 250 студентів. Близько 98 % знають, що таке Голодомор, 68,8 % отримали інформацію про нього в школі, 74 % вважають його геноцидом», – зазначив начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу КЗ «Музей спротиву Голодомору» Валентин Рибалка.

Експозиція працюватиме два місяці (адреса: вул. Старокозацька, 40-Б), вхід безкоштовний, але необхідна попередня реєстрація за телефоном: (050) 019-02-11.

Поділитись: