У Дніпрі презентували фотопроєкт про жінок, які зазнали стріт-харасменту
У фойє Дніпропетровської ОДА відкрили гендерну виставку «Небезмежність». Фотопроєкт – про жінок, які пережили домагання у громадських місцях. 14 героїнь, 14 світлин, 14 особистих історій. Більше про експозицію – у фоторепортажі.
Героїні виставки «Небезмежність» – з різних міст України. Зокрема, Києва, Дніпра, Львова, Луцька.
На стендах – чорно-білі портрети. Жінки з них дивляться через розбите скло. Тріщини символізують порушення особистих меж.
«Дуже добре, що нині все більше підіймаються теми насилля. Надзвичайно складні, але важливі. Про них говорить перша леді України Олена Зеленська. Не можемо мовчати і ми. Виставка – одна з можливостей розповісти про проблему», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.
Під кожним портретом QR-код. Зчитавши його, можна знайти історії усіх героїнь фотопроєкту. А ще інформацію, як діяти та куди звертатися.
«Допоміг нам із проєктом фотограф з Ужгорода. Він зізнався, що працювати було непросто. Навіть не уявляв, що стільки жінок зазнають насильства, – сказала представниця Фонду ООН в галузі народонаселення Анна Карпеченкова. – Жінки, які стали жертвами вуличного харасменту, проносять цю моральну травму через усе своє життя. І ми вдячні тим дівчатам, які наважилися розповісти свою історію».
Вона додала, що будь-які домагання та чіпляння на вулиці – недопустимі.
Переглянути виставку протягом тижня може кожен охочий. За адресою: проспект Олександра Поля, 1. Вхід – за сертифікатом про вакцинацію або негативним результатом ПЛР-тесту.
«Про таке ганебне явище як стріт-харасмент потрібно заявляти голосно. Жорстко реагувати на кожен випадок. І, найголовніше, не можна залишатися осторонь. Завжди потрібно ставати на бік жертви», – вважає радниця голови ДніпроОДА з гендерних питань Наталія Шуліка.
Героїні фотовиставки з Дніпра Марії важко згадувати про пережите. Хоча й пройшло вже понад 17 років. Та все ж вона вирішила це зробити.
«Мені подружка розповіла про цей проєкт. Я вирішила долучитися. Аби показати іншим жінкам, що не треба терпіти і мовчати, якщо тебе ображають. Не правильно переживати біль наодинці із собою», – розповіла Марія Блєднова.
Дніпро – 12-те місто України, де презентували виставку.
Наступним фотопроєкт прийматиме Тернопіль.