У Дніпрі презентували проєкт комплексної програми екологічної бепеки

3 месяца ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі презентували проєкт комплексної програми екологічної бепеки отключены

У Дніпрі презентували проєкт «Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку м. Дніпра на 2021-2025 рр». Вона передбачає як глобальні заходи за участю великих промислових підприємств міста, так і локальні, як-от боротьба із підтопленнями на окремих вулицях.

Про це 21 січня розповів заступник начальника управління – начальник відділу природоохоронних заходів управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олексій Міхєєв.

-Дніпро – центр промисловості усього південного сходу України. Аби вирішити екологічні проблеми нашого міста, потрібен комплексний підхід. Фактично, нова програма – це продовження тих робіт, які ми розпочали протягом минулих п’яти років. Ключова ідея нашої програми у тому, що розвиток міста та суспільства не повинен бути за рахунок наступних поколінь, – зазначив Олексій Міхєєв.

Комплексна програма включає декілька напрямів, зокрема:

– Повітря: застосування заходів щодо зменшення рівня забруднювання від промислових підприємств, автотранспорту. Удосконалення системи екологічного моніторингу.

– Охорона водних ресурсів: відновлення та сприяння гідрологічного стану водойм, очищення поверхневого скиду, перебудова об’єктів «Дніпроводоканалу».

– Земельні ресурси: захист від підтоплень, протизсувні заходи, рекультивація земель, які постраждали від стихійних сміттєзвалищ.

– Заходи, спрямовані на удосконалення системи поводження з відходами. Зокрема, цей пункт включає продовження будівництва полігона «Правобережний».

– Проведення науково-технічних конференцій, наукових досліджень та екологічних фестивалів.

-Кошти на реалізацію програми передбачені не лише із бюджету міста. Великі промислові підприємства долучилися до програми – вони проводитимуть екологічні заходи на своїх об’єктах, наприклад, удосконалення систем очищення, – додав Олексій Міхєєв.

У свою чергу Маріанна Мірошниченко, голова комітету з питань екології, навколишнього середовища та сталого розвитку Громадської ради при Дніпровській міській раді, депутатка обласної ради, зазначила, що нова програма стосується усіх екологічних проблем, які актуальні для мегаполіса.

-У Дніпрі працюють підприємства чорної металургії, хімічної промисловості, машинобудівництва. Усі вони так чи інакше впливають на екологію. За оцінками експертів ВООЗ, здоров’я людей на 20 % залежить саме від довкілля. Минула програма була досить успішно реалізована, тож ми побачили, що комплексний підхід дає результат, – каже Маріанна Мірошниченко.

До розробки програми на майбутні п’ять років залучили й наукову спільноту.

«Програму було розроблено з урахуванням обговорень на науково-технічній раді. У програмі закладаються основи створення екологічного моніторингу, розбудови сучасної системи. Планується придбання нових постів спостереження», – зазначив Артем Павличенко, завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка». Проєкт «Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку м. Дніпра на 2021-2025 рр.» буде винесено на розгляд депутатів Дніпровської міської ради вже наступної сесії.  

Поделиться: