У Дніпрі почав роботу перший в Україні Почесний консул Румунії

7 месяцев ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі почав роботу перший в Україні Почесний консул Румунії отключены

Перше Почесне консульство Румунії в Україні розпочало роботу на Дніпропетровщині. Його очолив Віталій Фокша, який отримав екзекватуру (дозвіл держави перебування на виконання консульських функцій даною особою в даному консульському окрузі) в облдержадміністрації.
Новопризначений консул сприятиме поглибленню співпраці регіону та Румунії у найрізноманітніших сферах, зокрема, економіці, культурі, освіті.
Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану наголосив, що для відкриття консульства не дарма обрали Дніпро.
– Кожного разу, коли відвідуємо Дніпро, нас приймають з великим задоволенням. Тут є багато основ для співпраці, – сказав Крістіан-Леон Цуркану. – Ми подивилися на цифри і зрозуміли, що з економічної точки зору Дніпропетровщина – наш найбільший торговельний партнер. Тобто вже сьогодні існує дуже багато кооперацій.
Екзекватуру Віталію Фокші вручив заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок.
– Сьогодні вперше в історії наших відносин Румунія відкриває в Україні Почесне консульство. Примітно те, що воно з’явилося не в регіоні компактного проживання українців румунського походження, а дійсно в одній з флагманських областей нашої держави, – наголосив Єгор Божок.
Новопризначений консул вже приступив до роботи. Його офіс нині приводять до ладу та відкриють за пару тижнів.
– Я зроблю все можливе, щоб налагодити взаємовідносини між Дніпропетровщиною та Румунією. Буду поширювати нашу економічну, культурну, освітню співпрацю. Разом ми зможемо зробити все якнайкраще», – сказав Почесний консул Румунії у Дніпрі Віталій Фокша.
За вісім місяців 2019 року зовнішньоторговельний оборот товарами між Дніпропетровщиною та Румунією склав 193,8 млн дол. США. Це на 14,5% більше, ніж за аналогічний період 2018-го.

Поделиться: