У Дніпрі на ж/м Сонячний утеплили будинок поверх муралу «Пані Дніпро»

  25.11.2021 08:30   -
Новини

Естетика чи тепло? Дніпро сколихнула новина про зруйнований мурал на житловому масиві Сонячний. Власники однієї з квартир незаконно утеплили фасад. Про результати такого свавілля – у сюжеті.

Стіни однієї з квартир багатоповерхівки на Сонячному обшили, щоб утеплити приміщення. Та зробили це поверх муралу «Пані Дніпро», який намалював там декілька років тому художник Олександр Бритцев.

Місцева мешканка: «Нет, мы возмущаемся”, – “А почему?” – “Ну, как? Люди старались, красиво было. А с другой стороны они правы, может им холодно. Нам не нравится, бабушкам. Угробили!»

Чи мали право паплюжити мурал? За словами Владислава Макарця, багатоквартирні будинки – спільна власність, а тому утеплювати без згоди інших мешканців – незаконно.

Владислав Макарець, начальник відділу по роботі з проектами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «І лише виключно на загальних зборах приймається рішення щодо порядку використання спільного майна, і приймається рішення надання дозволу чи не надання дозволу на проведення будь-яких робіт. Оперативно надійшла така інформація, поспілкувавшись з головою управління, що співвласники готові відновити первоначальний вид, естетику цього муралу, для того щоб уникнути конфліктної ситуації».

Та відновлення естетики не відбулося. Наша знімальна група на Сонячному застала демонтаж.

Ілля, альпініст-підсобник: «Потому что, ну, сначала сказали: “Надо утеплить”. А потом нам позвонили, сказали: “Нужно снимать».

Частини утепленого фасаду повільно опускають вниз та складують до купи.

Кирило, дніпрянин: «В целом это неплохо, что снимают утеплитель. Потому что был сделан мурал – это так или иначе человеческое вложения труда. Но люди, которые делали утепление, тоже вкладывали свой труд, люди хотят тепла. Тут неоднозначная ситуация».

Судячи з усього, сьогодні в історії на Сонячному перемогла естетика. Та сподіваємось, що жителі будинку тепер не замерзнуть взимку.

Поділитись: