У Дніпрі комунальники врятували аварійний будинок
У Дніпрі комунальники врятували будинок по вулиці Караваєва, 50. На ньому рушилась кладка стіни, на будівлі з’явились тріщини, які щодня збільшувались.
Фахівці посилили фасад за допомогою двох поясів швелера та додатково укріпили фундамент. Двоповерховий будинок по вул. Караваєва, 50 побудували майже 70 років тому. Його мешканці розповіли, що у грудні 2018-го їх перелякав тріск. На бетонних перекриттях стелі, стінах і навіть підлозі пішли тріщини.
– 26 грудня в нас почало все тріщати в квартирі. Пішли тріщини по стелях. Ми викликали всі можливі служби. Ті приїхали – почали перевіряти каналізацію. Виявилося, що там повно води. Приїхали співробітники міськводоканалу і кілька годин відкачували. На трубах замінили хомути, все перевірили ще раз, але будинок як тріщав, так і продовжував тріщати. Сипалося абсолютно все: стелі, карнизи. 27 грудня ми були змушені покинути квартиру, – розповідає мешканка будинку Карина Помаз.
Навіть через кілька місяців руйнування будівлі не зупинилося. Ба більше, тріщини перекинулися на іншу частину дому. Постраждало ще дві квартири. Мешканці аварійного будинку звернулися до міського департаменту ЖКГ з проханням допомогти.
За словами його директора Владислава Грицая, на місце виїхала експертна група і проєктна організація. Вони вирішили зміцнити аварійний будинок за допомогою смуг швелера.
– У результаті замочування основи фундаменту почалися зрушення самої конструкції будівлі. Фасад пішов тріщинами завширшки від 3 до 5 сантиметрів. Жити в ньому було небезпечно. Департамент ЖКГ оглянув будівлю і запросив проєктний інститут для розробки плану ремонту. Експерти запропонували посилити фасад за допомогою двох поясів швелера. Що і було зроблено. У результаті виконаних робіт рух дому зупинився. Фасад припинив руйнуватися. Додатково був укріплений фундамент. Ми залили бетон у слабкі місця заснування. Будинок врятований, – розповів Владислав Грицай.
За словами представників проєктної організації, стяжка зупинить руйнування фасаду. Будинок знову можна експлуатувати. Як повідомив Владислав Грицай, після зміцнення дім простоїть як мінімум 50 років без внесення змін у конструкцію. Подібних будівель у Дніпрі багато. Житловий фонд старий – близько 900 будинків потребують ремонту.