У Дніпрі 200 людей написали диктант про Олександа Поля

3 недели ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі 200 людей написали диктант про Олександа Поля отключены

4 вересня в Дніпрі, біля пам’ятника Олександру Полю, понад 200 мешканців під відкритим небом написали диктант про видатного земляка. Проєкт до 188-ї річниці з дня народження Поля реалізовано в місті вперше за ініціативи Молодіжної ради Дніпра.  

Диктант читав український письменник, видавець, публіцист, громадський діяч Віталій Капранов, який разом з братом Дмитром написав нову книгу про життя Олександра Поля.

– Книга виходитиме у Дніпрі. Приємно, що нас з братом запросили стати авторами тексту. Місцевими істориками дуже ретельно вивчений матеріал про життя і діяльність Олександра Поля. Ми, як письменники, осягнули розумом феномен, що таке степова Україна, хто він – Олександр Поль з його характерною рисою самоцінності. Для диктанту обрано текст із 220 слів. Це уривок зі статті Ігоря Кочергіна про Поля. Він нескладний, інтуїтивно зрозумілий, – підкреслив Віталій Капранов.

Зі свого боку, представник Молодіжного центру Дніпра Карен Агаджанян зазначив, що такий захід – гарна нагода для всіх охочих перевірити свої знання з української мови.

– Кожен отримав сертифікат про участь у диктанті. Учителі української мови перевірять усі роботи. А на День міста оголосимо і нагородимо тих, хто найкраще написав диктант. Плануємо, що написання такого відкритого, масового диктанту стане гарною традицією, – наголосив Карен Агаджанян.

Одинадцятикласниця Катерина Кравченко стала учасницею заходу разом зі своїми однокласниками.

– Писатиму уважно, але врешті, головне для мене – участь. Атмосфера тут приємна. Так багато людей зібралися біля пам’ятника Олександру Полю, щоб написати диктант українською, текст якого саме про нашого земляка, – сказала дівчина.

Нагадаємо, 2020-й проголошено в Дніпрі роком Олександра Поля – видатного громадського діяча, почесного громадянина міста.

Поделиться: