У 24 закладах профтехосвіти області впроваджують елементи дуального навчання

1 месяц ago Зоря2 Комментарии к записи У 24 закладах профтехосвіти області впроваджують елементи дуального навчання отключены

В області активно впроваджують елементи дуальної освіти. Це коли студент більшість навчального часу проводить на виробництві та крім теорії здобуває практичні навички. Нині вже 24 заклади профтехосвіти співпрацюють з підприємствами. 

Досвід переймають у Німеччини, де таким способом готують фахівців понад 140 років. Питання залучення підприємств обговорювали на круглому столі в ДніпроОДА.

– Питання освіти для нас одне з пріоритетних. Об’єднуємо зусилля роботодавців, держави та навчальних закладів. Все – аби готувати конкурентоспроможних фахівців. А ще розвивати наставництво на виробництві, – зазначила заступниця голови ДніпрОДА Ірина Грицай. – Адже компанії все більше відчувають потребу у молоді з необхідними навичками.

На Дніпропетровщині ціла низка підприємств вже впроваджує дуальну систему навчання. Зокрема ДТЕК, Павлоградвугілля, Придніпровська залізниця, Інтерпайп, АрселорМіттал Кривий Ріг.

– Сьогоднішня зустріч надзвичайно важлива. Нині ми маємо підтримку зі сторони обласної влади, – розповів голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. – Вже 150 роботодавців регіону готові долучатися до впровадження дуальної системи професійного навчання.

За круглим столом зібралися активні, соціально відповідальні роботодавці, представники професійної технічної освіти.  

– Наш навчальний заклад активно впроваджує дуальну форму навчання. Співпрацюємо з Криворізьким залізорудним комбінатом, Центральним та Північним гірничо-збагачувальними комбінатами. За такою системою готуємо 170 учнів. Студенти адаптуються до умов виробництва, здобувають необхідні професійні навички. Проходять стажування в умовах нових технологій, – поділилася досвідом заступниця директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею Тетяна Стойчик. 

Загалом на Дніпропетровщині 55 закладів професійно-технічної освіти займаються підготовкою молоді за робітничими професіями.

Поделиться: