У 2019-му індивідуальні лічильники газу встановили 32 тисячам дніпрян

  26.12.2019 00:00   -
Новини

У Дніпрі триває встановлення індивідуальних приладів обліку газу абонентам АТ «Дніпрогаз». З початку року облаштовано близько 32 тисяч лічильників. А загалом у майже 360 тисяч споживачів компанії встановлено прилади обліку газу.

Про це повідомив директор з капітального будівництва «Дніпрогазу» Володимир Глушок.
За його словами, роботи з оснащення лічильниками газу для абонентів є цілком безкоштовними і проводяться за рахунок коштів, закладених державним регулятором в тарифі на розподіл природного газу. Однак фінансування даного виду робіт є недостатнім. На початок 2020-го року без побутових лічильників залишаться 40 тисяч споживачів, з них близько 26 тисяч – це ті абоненти, які мешкають у домах, де вже є загальнобудинкові лічильники газу. На таких споживачів не розповсюджується безкоштовне встановлення індивідуальних приладів обліку.
– У загальній ціні газу на оснащення лічильників виділяється близько 2 копійок. При цьому за рахунок тарифної складової наступного року зможемо встановити не більш ніж 5 тисяч лічильників. На сьогодні НКРЕКП ще не затвердила для нашого підприємства тариф на наступний рік. Тому, чи вдасться встановити індивідуальні лічильники газу більшій кількості абонентів, які підпадають під цей процес, невідомо, – пояснив Володимир Глушок. Представник «Дніпрогазу» також додав, що основна проблема, яка виникає в процесі оснащення індивідуальними лічильниками газу у квартирах багатоповерхівок, – відсутність доступу до квартири.
– Згідно з положеннями кодексу газорозподільчої мережі, у разі відмови від встановлення лічильників, фахівці газової компанії зобов’язані скласти акт про порушення. При цьому важливо розуміти, якщо споживач не забезпечить встановлення лічильника власним коштом або за рахунок інших джерел фінансування до 1 січня 2021 року, оператор буде зобов’язаний припинити розподіл газу на об’єкт, де не забезпечено комерційний облік енергоресурсу, – додав Володимир Глушок.