«Тихе полювання»: в чому небезпека збирання грибів під час воєнного стану

  11.05.2023 19:16   -
Новини

Чи варто ризикувати життям через хобі? Збирання грибів — улюблене заняття багатьох українців. Це і прогулянка лісом, і розважальний процес. Затяті грибники можуть проходити до 30 кілометрів на день, аби назбирати кошик запашних лісових смаколиків. Які небезпеки для життя і здоров’я несе таке, на перший погляд спокійне хобі? 

«Якусь полянку знаходжу, відразу інстинкт збирання грибів у мене починається».

Юлія — мисливиця за грибами зі стажем. Вже 5 років восени щодня ходить на «тихе полювання». Розповідає, спочатку не планувала бути затятим грибником.

Юлія, грибник: «Спочатку зі мною подружка гуляла, яка знається на грибах. І я за нею просто ходила — це було дуже цікаво, впізнавати гриби. Спочатку я не розбиралася зовсім. Потім це ставало все цікавішим. І так це захоплення стало моїм найулюбленішим».

Щоб навчитися розбиратися у грибах, Юлія витратила декілька років. Тепер хизується: може розрізнити багато видів.

«Ось, дивіться, я знайшла гриб, навіть в таку суху погоду!» — «А що це за гриб?» — «Це маслюк» — «Їстівний?» — «Так, це їстівний».

Чи довіряти своїм очам, навіть якщо знаєш цей гриб? З цим питанням ми звернулися до лікаря.

Олена, лікарка: «Певною мірою навіть їстівні гриби можуть бути отруйними за рахунок того, що вони можуть поглинати з навколишнього середовища всі брудні речовини. Адже через війну можуть накопичуватися продукти горіння в них і певні небезпечні речовини, які навіть їстівні гриби перетворюють на отруйні».

Через війну в Україні, прогулянки лісом є потенційно небезпечними для життя. Другий рік поспіль відвідування лісів на Дніпропетровщині заборонено.

Валентин, військовослужбовець: «Під час військового стану взагалі дуже небезпечно відвідувати ліси. Ососбливо ті, які знаходяться в прифронтових зонах, так як там багато мінувань. Незважаючи на те, що у нашій Дніпропетровській області військових дій майже не було, все одно є ризик натрапити на розтяжку або гранати, або міни, залишені ДРГ».

Хоч і дуже хочеться збирати гриби, але наша героїня Юлія дотримується правил.

Юлія, мисливиця за грибами: «Через війну, на жаль, довелося пропустити сезон. Дуже це болюче для грибників. Але застерігаю, що це дуже небезпечно!»

Врешті відповідь на питання «як полювати безпечно?» ми знайшли…

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: