Суддю Амур-Нижньодніпровского суду звинувачують у отриманні хабара

  26.11.2021 08:30   -
Новини

Суддю Амур-Нижньодніпровського районного суду звинувачують у отриманні хабара. За фактом можливого злочину відкрито кримінальне провадження. Печерський суд зобов’язав Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру внести відомості про це у Єдиний реєстр досудових розслідувань. Хто і за що намагався поповнити суддівську кишеню?

Оксану Богун, суддю Амур-Нижньодніпровского районного суду, підозрюють у отриманні хабара. Саме вона влітку наклала арешт на демонтаж аварійних білбордів за позовом Сергія Яновича – донецього програміста. Він просив змусити фірми Загіда Краснова укласти договір на розміщення реклами. І в межах забезпечення позову заборонити зносити рекламні носії.

Історія із сотнями аварійних рекламних конструкцій, які депутати “Громсили” намагалися врятувати від демонтажу, завершилася поразкою для давнього бізнесу очільника політсили.

Апеляційний суд скасував рішення Оксани Богун про недоторканість рекламних бордів. Не допомогли і можливі юридичні оборудки, у яких підозрюють працівників АНД-суду.

Політологи кажуть: політики регулярно користуються підтримкою корумпованих суддів.

Ігор Рейтерович, політолог: “Це додатковий механізм, який дозволяє їм легко обходити норми законодавства і по суті вирішувати ті чи інші питання на свою користь. В нас навіть колись ходив жарт, що кожен бізнесмен для статусу повинен мати свою сім’ю, ну, і далі там по списку – свого міліціонера, свою коханку, свого політтехнолога і так далі і так далі”.

У міськраді Дніпра припустили, що суддя могла отримати винагороду за вигідну для Загіда Краснова і його бізнесу позицію. Тому заступник міського голови Едуард Підлубний подав заяву про можливий злочин судді Богун.

Оксана Олегівна вже відома суспільству сумнівною манерою спілкування із дітьми: у липні 2018 року жінка побила та вигнала шестирічну дитину, за якою її попросили доглянути. За це понесла лише адміністративну відповідальність.

Правоохорнці, які прибули тоді на місце події, спочатку не повірили, що правопорушник – служитель Феміди.

Павло Юрченко, інспектор патрульної поліції 1-го батальйону: «Вона стверджувала, що є суддею. І ми попросили її надати документи. Жінка справді виявилась суддею Амур-Нижньодніпровського району. Вона плуталась в поясненнях і заперечувала свою провину. Говорила, що хлопчик втік сам. При цьому жінка не могла пояснити, звідки в її квартирі були дитячі речі. Також громадянка була з явними ознаками алкогольного сп’яніння».

Ігор Рейтерович, політолог: “В нас навіть коли такі справи відкриваються, наприклад, то вони потім настільки затягуються бескінечно в часі і просторі, що, скоріше за все, ніколи не будуть мати логічного завершення, що породжує загальне сприйняття із боку певних осіб стосовно своєї безкарності. Тобто щоб ми не робили, нас все одно до відповідальності не притягнуть”.

Яку сторону обере українське правосуддя стосовно дніпровської судді? Чекаємо на розслідування та рішення справедливого суду.

Якщо провину доведуть, Оксані Богун загрожуватиме до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: