Що робити батькам, чия дитина стала наркозалежною

  27.06.2019 16:05   -
Новини

Залишити емоції в стороні та відверто поговорити з дитиною, – це головна порада від лікарів батькам, які підозрюють сина чи доньку в наркозалежності. Про перші кроки в боротьбі з руйнівною звичкою розповів завідуючий відділенням центру реабілітації наркозалежних обласного наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов.

– Якщо запідозрили, що дитина вживає психотропні речовини, не потрібно одразу панікувати та робити з цього трагедію. Часто батьки приймають за наркозалежність особливості підліткового віку і одразу ведуть дитину до нарколога. З одного боку, це правильно. Але головне не те, що роблять батьки, головне – як. У лікаря виявляється, що дитина «чиста». Підліток показує: бачите, я довів вам свою правоту. Одночасно – «дарує» мамі чи батьку відчуття провини і отримує можливість ними маніпулювати, – пояснив Андрій Шаповалов.
За словами лікаря, найперше, що потрібно зробити батькам, – сісти та спокійно поговорити з дитиною.
– Не сідайте за стіл переговорів «під емоціями». Потрібно зробити так, щоб підліток зрозумів, що похід до нарколога або психолога – обопільна потреба. Це не тому, що цього вимагає мама, а тому що це потрібно самій дитині, – наголосив Андрій Шаповалов. – Скажіть: давай разом подумаємо – як мені заслужити твою довіру, а тобі – мою. Удвох ми з цим не впораємося, нам потрібна третя людина. І тоді прийти до психолога або нарколога, який би тримав цю ситуацію під контролем.
Лікар порадив не вирішувати за дитину її проблеми, наприклад, не віддавати борги. Підліток повинен зрозуміти: наркотики – це не задоволення, це страшно.
– Наголосіть: єдине, у чому ви готові допомогти, – це лікування, – підкреслив Андрій Шаповалов.
У 2018 році у центрі реабілітації наркозалежних обласного наркологічного диспансеру пролікувалися 46 дітей. Цьогоріч – вже 21 підліток.
Адреса диспансеру: м. Дніпро, вул. Новосільна, 1.