Регіональна комісія з реабілітації жертв репресій розглянула вже 33 справа

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи Регіональна комісія з реабілітації жертв репресій розглянула вже 33 справа отключены

У Дніпропетровській ОДА вже вчетверте зібралася регіональна комісія з реабілітації жертв політичних репресій. На засіданні розглянули ще 11 справ мешканців області. Загалом до Нацкомісії при Інституті національної пам’яті України направили 33 справи.

– Розглядаємо заяви мешканців області про визнання їх потерпілими від комуністичних репресій. Деякі справи стосуються реабілітації тих, хто постраждав від беззаконня. Вже нащадки репресованих просять повернути своїм батькам, дідусям та бабусям чесне ім’я, – зазначив голова комісії Іван Дремлюга. – Всі розглянуті справи разом із обґрунтуваннями передаємо до Національної комісії при Інституті національної пам’яті України. Там виносять остаточне рішення щодо визнання людини реабілітованою або потерпілою.
Серед розглянутих на останньому засіданні заяв чотири надійшли від мешканців, чиї батьки були репресовані та розстріляні. Ці «діти 30-х» майже все життя прожили зі статусом «ворог народу». Вони були обмежені у правах. Наприклад, не могли здобути омріяну освіту чи працевлаштуватися на власний розсуд.
– Декілька заяв поступило від тих, хто народився у засланні. Переважно це діти воїнів УПА, яких висилали до Сибіру, – додав Іван Дремлюга.
Детальніше про процедуру реабілітації жертв політичних репресій – в Законі України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/962-12/ed20170507.

Поделиться: