Регіональна комісія з реабілітації жертв репресій розглянула вже понад 10 справ
У Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося вже друге засідання регіональної комісії з реабілітації жертв політичних репресій. Під час зустрічі розглянули понад 10 справ мешканців області.
– «Закон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій» ввів нову категорію громадян – «люди, потерпілі від комуністичних репресій». На цей статус можуть претендувати, зокрема, діти, чиї батьки були репресовані у 1930-х роках. Або ті, хто народився у засланні, а також діти дисидентів. Наразі комісія отримала більше десяти заяв. Багато людей прагнуть реабілітувати своїх дідусів та бабусь і повернути їм чесне ім’я. Усі ці питання ми будемо вирішувати, – зазначив голова комісії Іван Дремлюга.
До складу регіональної комісії входять історики, представники поліції та прокуратури, органів влади. Усі розглянуті справи та ґрунтовні обґрунтування по кожній з них вони передадуть до Національної комісії, яка діє при Інституті національної пам’яті України. У Києві виносять остаточне рішення – визнавати людину реабілітованою або потерпілою від репресій, чи ні.
– Від політичних репресій постраждали десятки тисяч мешканців Дніпропетровщини. Точну цифру наразі неможливо підрахувати, адже чимало архівних документів досі не опрацьовані, – сказав член комісії, історик Роман Шляхтич.
Ознайомитися з умовами надання статусу можна в Законі України.