Пропозиціонер Юрій Черемис про роль українських дипломатів

  13.01.2022 15:45   -
Новини

Сполучені Штати Америки відкриті для подальших переговорів із Москвою щодо розміщення військовослужбовців та техніки біля кордонів з Україною, якщо й Росія буде відкрита для аналогічних кроків. Про це заступник держсекретаря США Венді Шерман повідомила журналістам після зустрічі із заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим. Крім того, представник США знову відкинула вимоги Росії щодо гарантій нерозширення НАТО. Американська сторона твердо чинить опір пропозиціям, які, на думку Заходу, є неприйнятними, сказала Шерман:

“Ми не дозволимо нікому суперечити політиці відчинених дверей НАТО”. 

«Фрази про те, що не буде переговорів щодо України без України, звучать просто як прояв ввічливості», – заявив депутат Новобузької міської ради від партії “Пропозиція” Юрій Черемис.

У грудні минулого року Росія різко підняла ставки, опублікувавши свій ультиматум Вашингтону, вимагаючи гарантії, що Україна не вступить до НАТО. Хоча вже тоді було очевидним, що Володимир Путін спеціально висуває нереальні вимоги, щоб створити прецедент. Тому, як вважає пропозиціонер, Київ має постійно нагадувати Росії та Заходу про свою суб’єктність. 

Юрій Черемис, депутат Новобузької міської ради, фракція ПП “Пропозиція”: “Росіяни керуються банальним дипломатичним принципом, звичним для них з радянських часів: вимагай неможливого, щоб зрештою отримати те, що ти хочеш. Максимум, на який націлюється Москва, це не НАТО в кордонах 1997 року, а визнання США того факту, що Альянс не зайде до інших пострадянських держав. Насамперед – в Україну. На цьому тлі українські дипломати мають активніше демонструвати позицію України, закріплену в нашій Конституції. Ми визначили для себе геополітичну стратегію – вступ до НАТО і ЄС”.

Поділитись: