Підготовка до блекауту: як Дніпро дбає про опалювальні системи
Тепло буде. Дніпро продовжує готуватися до ймовірного блекауту. До котелень наразі закуповують генератори, які забезпечать часткову роботу системи, навіть за відсутності електропостачання. Окрім цього, міська влада знайшла додаткове рішення, як убезпечити громадян від розриву труб. Про це розповіли на телеканалі ДніпроTV.
У Дніпрі оновлюють систему опалення в будинках. Готуються й до відключень енергопостачання.
Наталя Абрамова, голова правління ОСББ: «У зв’язку з тим, що у нас нижня подача опалення, ми змушені були, щоб не мерзли всі ці системи, ми повинні були утеплити вікна наші провітрювані, введення системи теж має бути закрите. Сьогодні контролюємо подачу температури, у нас для цього свої лічильники».
85% будинків Дніпра підключені до централізованої системи теплопостачання.
Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Теплоносій доставляється з теплового пункту. Там підігрівається котлом і йде магістральним теплопроводом безпосередньо до будинку. Поки буде живлення в теплопункті, поки буде тиск, немає ризику розмерзнення системи».
За відсутності електроенергії вода у трубах почне замерзати і масштабної аварії не уникнути. Аби цьому запобігти, у міськраді вирішили змінити склад води у системі опалення.
Михайло Лисенко, заступник міського голови Дніпра: «Було ухвалено рішення, скажімо так, екстрене. До складу технічної води, яка знаходиться в системі опалення, куди ми раніше додавали каустичну соду, було вирішено туди додати звичайну технічну сіль. Це допоможе запобігти розмерзанню труб».
Сіль призводить до корозії, проте, у міськраді запевняють: невиправної шкоди це трубам не завдасть.
Владислав Макарець, начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Головне — пережити цю зиму і важкий опалювальний період. Після цього, щойно завершиться опалювальний період, спустити всю воду зі стояків, додатково промити систему і в принципі нічого критичного не станеться. Тобто набагато гірше, якщо труби розмерзнуться і затопить квартири, ніж те, щоб весною спустити систему і промити її».
Також мешканцям багатоповерхівок та головам правлінь ОСББ нагадують про необхідність утеплення підвалів і дахів. Це запорука цілісності системи опалення.