Переривистий та довгий: як діяти, почувши сигнал системи цивільного захисту
На Дніпропетровщині не проводитимуть перевірки системи централізованого оповіщення. Сирени вмикатимуть тільки в разі реальної загрози. Які види сигналу існують та як діяти, почувши їх, розповіли на брифінгу.
“Раніше щотримісяці ми попереджали людей заздалегідь і проводили перевірку системи оповіщення. Зараз звісно ніяких навчань. Сигнали вмикатимуть тільки аби попередити про небезпеку”, – підкреслила начальниця управління цивільного захисту населення ДніпроОДА Тетяна Куряченко.
Вона додала: сигнали є двох видів. Один переривистий, за ним іде команда “Увага всім!”. Почувши його, необхідно увімкнути радіо або телевізор та прослухати повідомлення. Далі – діяти відповідно до інструкції.
Другий – безперервний. Це сигнал про повітряну тривогу. Почувши його, слід перейти до укриття.
“Потрібно діяти з холодною головою та не піддаватися паніці”, – наголосив начальник управління організаційних заходів цивільного захисту ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Анатолій Сугак. – Всі сили і засоби головного управління направлені на ліквідацію будь-яких надзвичайних ситуацій».
За його словами рятувальники завжди готові прийти на допомогу. Підрозділи служби працюють цілодобово в посиленому режимі.