Пенсії, виплати ВПО та субсидії
Що змінилося в державі з 1 серпня.
Грошові виплати до Дня Незалежності
Деякі категорії громадян до цієї дати отримають виплату від держави. Механізм виплати такий же, як був у 2023-му.
Пенсіонерам, які мають право на таку виплату, грошова допомога буде виплачена у серпні разом із пенсією – без додаткового звернення.
Ветеранам війни, які проходять службу/працюють та не є пенсіонерами, кошти буде спрямовано на небюджетні рахунки військових частин, установ, організацій, де такі громадяни проходять службу/працюють, на підставі поданих заявок, у т.ч. через вебпортал електронних послуг ПФУ.
Тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу/не працює, для отримання допомоги потрібно подати до Пенсійного фонду України заяву (довільної форми). Виплату буде проведено за місцем проживання осіб на поточний рахунок в уповноваженому банку.
Заяву на здійснення разової грошової виплати потрібно було подати до 1 серпня. Проте, якщо можливість подати заявку у зазначений термін була відсутня, це можна зробити до 1 жовтня 2024-го.
Надбавки до пенсій
З серпня пенсіонери отримають надбавки до пенсії за віком. Зокрема це стосується 70-річних, у кого виплати в сумі не перевищують 10 340,35 грн (це показник середньої заробітної плати для розрахунку пенсій 2020 року).
Надбавки:
- пенсіонерам 70-74 років – додадуть до пенсії 300 грн;
- тим, кому 75-79 років – 456 грн;
- 80 років і більше – 570 грн.
Надбавки нараховуватимуть автоматично.
Виплати ВПО
Виплати для внутрішньо переміщених осіб не зміняться – допомогу отримуватимуть ті, кому її призначили автоматично, та хто написав заяву на продовження.
Розмір допомоги становить 2 – 3 тис. грн.
До того ж серпень стане останнім місяцем піврічного періоду, на який Кабмін продовжував виплати. Але уряд запевняє, що переселенці продовжуватимуть отримувати виплати й після закінчення цього терміну.
Субсидії
Україна продовжить у серпні надавати своєму населенню субсидії. Їх можуть отримати ті, у кого плата за житлово-комунальні послуги вища за встановлений обов’язковий платіж.
Платіж розраховується індивідуально для кожної сім’ї і залежить від її доходів:
- потрібно обчислити середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;
- цей середньомісячний сукупний дохід потрібно поділити на кількість членів домогосподарства – так визначається середньомісячний дохід на одну особу;
- отриманий дохід на одну особу потрібно поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (тобто на 2 920 грн);
- цей результат потрібно розділити на два, а потім помножити на 15% – і так визначити % обов’язкового платежу.
А ще
У серпні 2024-го ціни на електроенергію, газ та воду залишаться незмінними.
Зібрав Микола РЯБЧУК