Пандемія COVID-19 актуалізувала питання впровадження державно-приватного партнерства в медицині – міський голова Жовтих Вод Дмитро Ханіс

  27.09.2021 12:11   -
Новини

Жовтоводський міський голова, партієць “Пропозиції” Дмитро Ханіс на прикладі власної громади розповів про те, як місцеві медичні заклади пережили найскрутніші часи пандемії, як нині готуються до чергової хвилі поширення коронавірусної інфекції в умовах оголошеної “жовтої зони”, а також висловив пропозицію владі всерйоз замислитися над впровадженням в медицині на національному рівні державно-приватного партнерства.

Зміни в системі охорони здоров’я за період пандемії коронавірусу слід розглянути насамперед на прикладі маленьких міст. Адже обласні центри, великі міста, у лікарні яких госпіталізовували хворих на COVID-19, отримували допомогу від держави і обладнанням, і медикаментозним забезпеченням, і засобами індивідуального захисту медпрацівників, розповів мер-пропозиціонер:

«Лікарня ж у нашому місті Жовті Води на початку пандемії опинилася в дуже скрутних умовах. Лікарі продовжували надавати допомогу хворим, не маючи елементарних засобів захисту. Все, що було закуплено та передано лікарям, відбувалось коштом благодійників. Підприємці та небайдужі мешканці міста переказували кошти на рахунок благодійного фонду. Волонтери закуповували тести, маски, обладнання та антисептики. Подача кисню ремонтувалась за участи наших підприємців, містоутворюючого підприємства та мешканців. Необхідне закуповувалось і коштом міського бюджету та власними коштами лікарні. На жаль, медицина у маленьких містах залишилась сам на сам з бідою, яка охопила весь світ. З боку держави на початку пандемії підтримки не було. І моя велика вдячність лікарям та небайдужим людям, які спільними зусиллями підготували нашу лікарню».

Нині ж в Жовтих Водах впроваджено посилені карантинні умови. На дистанційне навчання перейшли учні 5-11 класів п’яти закладів освіти, які не мають 80% вакцинованих працівників. Щойно вчителі зроблять щеплення – школи повернуться до звичайного режиму роботи, повідомив Дмитро Ханіс. Медичні заклади провлдять комплектацію та підготовку до ймовірного прийому COVID-пацієнтів.

Водночас саме пандемія коронавірусу виявила та чітко окреслила наявні проблеми у сфері охорони здоров’я, зокрема інфраструктурні. Це свідчить про те, що галузь потребує інвестицій для модернізації закладів охорони здоров’я, зазначив очільник громади:

«Саме тому державі слід замислитися над впровадженням системи державно-приватного партнерства. Це те, що партія «Пропозиція» пропонує в своїй програмі. Йдеться про співфінансування державою і муніципалітетом із правом залучення приватних інвестицій вторинної медичної допомоги. Ключовими перевагами такого партнерства є можливість залучення коштів приватних інвесторів для розвитку державних та комунальних закладів охорони здоров’я, збереження майна (діє пряма заборона на приватизацію), передача новостворених та придбаних в рамках ДПП об’єктів у державну або комунальну власність, підвищення якості медичних послуг для населення, а також підвищення заробітної плати для медичних працівників. Відтак ми оптимізуємо бюджетні видатки, підвищимо ефективність використання ресурсів і управління, створимо умови для підвищення якості надання медичної допомоги»

Прикладом ефективного впровадження ДПП Дмитро Ханіс назвав досвід Великої Британії. Дефіцит бюджетних коштів та суперечливий досвід масової приватизації призвів до появи там приватної фінансової ініціативи. За 20 років її існування було реконструйовано 107 лікарень і збудовано 130 об’єктів охорони здоров’я.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: