Основа армії – це професійні військові та резервісти з новітньою технікою – пропозиціонер В’ячеслав Сопільняк з Одещини про бачення оборонної політики України

  24.07.2021 12:00   -
Новини

Ветеран АТО і активіст партії «Пропозиція» в Чорноморську взяв участь в онлайн-засіданні ПРОпозиціонери Клубу на тему «За і проти контрактної армії». Опираючись на іноземний досвід, він розповів, яким чином слід реформовувати українське військо.

Війни в сучасному світі вже давно ведуться не кількістю бійців, а технологіями, розповів пропозиціонер. Яскравий приклад – конфлікт у Нагірному Карабасі, який за підтримки Вірменії використовував техніку 70-тих років, тоді як Азербайджан – турецький ударний оперативно-тактичний безпілотник «Байрактар», ефективність якого на порядок вища, ніж того ж комплекса «Град». Теж саме можна сказати і про палестино-ізраїльський конфлікт, зазначив В’ячеслав Сопільняк:

“Армія повинна переходити на більш технологічне обладнання, проводити навчання користування безпілотниками (як літальними, так і наземними). Протяжність кордону з Росією – це понад 2000 км. З огляду на те, що відбувається зараз в Білорусі, маємо ще близько 1000 км. Контролювати настільки велику лінію кордону людськими ресурсами – це практично неможливо. Тому гостра необхідність у використанні новітніх технологій”.

Він також пригадав 2014 рік, коли захист українців взяли на себе добровольці. Адже на підготовку мобілізованих необхідно щонаменше кілька місяців, тоді як час йшов на хвилини.

«Саме тому моя пропозиція полягає у створенні батальйонів професійних резервістів, з якими періодично проводяться навчання. Навіть у цивільний час вони будуть знаходитися в повній бойовій готовності. Їх можна швидко мобілізувати і розмістити на позиціях разом з контрактними військовими, для яких служба – це відповідальна робота із захисту країни», – зазначив пропозиціонер.  

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: