«Ой летіла горлиця»: в Дніпрі відкрилась виставка знаної майстрині петриківського розпису

  10.07.2023 13:20   -
Новини

Зазирнути в душу українського народу можна у музеї «Літературне Придніпров’я». Там відкрилась виставка робіт відомої художниці. Вікторія Тимошенко з династії майстрів. Її бабця розписувала стіни власної хати та піч «петриківкою», а вчилась художниця у мами. Врешті, роботи Вікторії посприяли тому, аби петриківський розпис визнали нематеріальною культурною спадщиною людства.

Півники, цибулька, калина — на полотнах Вікторії Тимошенко розквітли усі барви Петриківки. Художниця з династії майстрів розпису. Її мама і бабуся — знані мисткині, а сама вона почала малювати у 4-річному віці.

Вікторія Тимошенко, художниця: «З дитинства я бачила петриківський орнамент, надихалася ним — це мене надихало і спонукало до розпису. Ви знаєте, у мене дуже багато різних сюжетів. Я люблю і орнаменти, квіти петриківські, птахів дуже люблю, а також мені подобається малювати сюжетні лінії з людьми».

Понад пів сотні робіт Вікторії представлено на виставці. Серед них є одна, біля якої завжди юрмляться люди. Кажуть, вона особливо надихає.

Ганна Олійник, подруга художниці: «Коли художник малює, майстер малює, він вкладає в цю картину частину своєї душі. Але, на мою думку, така робота, яка привертає увагу, — це робота у кольорах нашого прапора».

Художниця каже, весь вільний час приділяє малюванню. Упевнена: петриківський розпис — то душа українського народу. 

У 2013 році 10 робіт Вікторії включили у виставку для ЮНЕСКО. Після неї «петриківку» внесли в список нематеріальної культурної спадщини людства.

Анастасія Шапошникова, наукова співробітниця музею «Літературне Придніпров’я»: «Ми у захваті від кожної картини. Але як філологам, літературознавцям, нам подобаються сюжетні картини, які дуже добре підходять до фольклору українського. Вони — як ілюстрації до українських пісень, казок, переказів, легенд. І ми ж не випадково відкрили віставку саме зараз, у липні, в ці купальські свята, бо, справді, ці картини чудово доповнюють українське народне слово».

Виставку можна побачити у музеї «Літературне Придніпров’я» в будні та вихідні з 10:00-16:00.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: