Нікопольська cонячна електростанція чекає на туристів

3 недели ago Зоря2 Комментарии к записи Нікопольська cонячна електростанція чекає на туристів отключены

В області стартував новий проєкт – «Туристичні магніти», мета якого – популяризувати «цікавинки» регіону: історичні, культурні та природні. Серед них вирізняється Нікопольська сонячна електростанція – одна з найпотужніших у Європі.

– Дніпропетровщина – у лідерах країни з розвитку альтернативної енергетики. Саме тут втілюють наймасштабніші проєкти у цій галузі. Серед них і Нікопольська СЕС. А ще цей об’єкт – гарний приклад вдалого інвестування у розвиток «зелених» технологій. Менш ніж за рік надходження від його роботи до місцевих бюджетів склали понад 33 мільйонів гривень, – повідомили в пресслужбі ДніпроОДА.

Нікопольську сонячну електростанцію звели поблизу села Старозаводське. На час запуску навесні 2019-го вона була найбільшою в Україні. Згодом поступилася лише новозбудованій «сусідці» – Покровській СЕС.

Потужність Нікопольської СЕС – близько 300 млн кВт-год. Цього достатньо, аби забезпечити електроенергією 150 тисяч домогосподарств.

На сонячній електростанції є спеціальний оглядовий майданчик. З нього відкривається футуристичний краєвид: безкрає поле «техно-насаджень». Близько 750 тисяч панелей – на площі  400 га. Що дорівнює розміру десь 560 футбольних полів.

– Екскурсії на електростанцію плануємо розпочати після завершення карантину, – сказав операційний директор ДТЕК ВДЕ Благовест Начев. – Запрошуємо всіх мешканців області та гостей регіону. Тут можна буде наживо подивитися на роботу сонячної електростанції, що входить до п’ятірки найпотужніших у Європі. За сонячною енергетикою – майбутнє, та ознайомитися з її виробництвом можна вже сьогодні.

Вхід на оглядовий майданчик буде вільний. Групові екскурсії – за попереднім записом.

Загалом до переліку «туристичних магнітів» Дніпропетровщини увійшли понад 10 об’єктів, розташованих у різних куточках області: Нікополі, Новомосковську, Павлограді, Петриківці, П’ятихатському та Васильківському районах.

Поделиться: