На Дніпропетровщині визначили ще одну госпітальну базу

  29.04.2020 12:45   -
Новини

На Дніпропетровщині визначили 19-ту госпітальну базу – у Слобожанській центральній лікарні. Там прийматимуть вагітних з підозрою на коронавірус. Відповідний наказ підписали в облсному департаменті охорони здоров’я.

Тепер нову госпітальну базу мають затвердити в Міністерстві охорони здоров’я України.

– Визначили на Дніпропетровщині ще одну, 19-ту госпітальну базу. Туди направлятимуть вагітних з пневмонією або симптомами, схожими на коронавірус. Жінкам надаватимуть всю необхідну допомогу, доки вони очікують на результати ПЛР-тесту. Якщо діагноз підтвердиться, пацієнтку доставлятимуть до обласної лікарні ім. Мечникова. Там для породіль з COVID-19 виділили окремий корпус, – розповів директор департаменту охорони здоров’я ДніпроОДА Валерій Сердюк.

Для вагітних з підозрою на коронавірус у Слобожанській центральній лікарні підготували шість палат. Кожна – на одну людину, тому жінки не контактуватимуть одна з одною. Палати розташовані ізольовано, у приміщенні з окремим входом. Для допомоги породіллям там є все необхідне – досвідчені лікарі та обладнання.

– Рішення про створення додаткової госпітальної бази прийняли, аби убезпечити вагітних. Так розвели потоки пацієнтів. Аби жінки, які мають лише підозру на COVID-19, не лежали поряд з тими, у яких вже підтверджений діагноз – пояснила головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра. – На щастя, вагітних з підозрою на коронавірус в нашому регіоні небагато. За час епідемії таких було лише троє. У двох діагноз не підтвердився. Вночі пацієнтка з COVID-19 народила хлопчика у лікарні ім. Мечникова. Нині мама та немовля почуваються добре.

Слобожанська центральна лікарня прийматиме вагітних зі всієї області, окрім пацієнток з Криворізького, Апостолівського, Софіївського, П’ятихатського, Широківського районів, Кривого Рогу та Жовтих Вод. Для них аналогічні умови створені в акушерському стаціонарі Криворізької міської лікарні №7.

Нагадаємо, госпітальні бази – лікарні, які першими приймають хворих на коронавірус або людей з підозрою на COVID-19.

Поділитись: