На Дніпропетровщині автономізувалися вже понад 60% лікарень
В Україні медзаклади вторинної та третинної ланки перетворюються на неприбуткові підприємства, на Дніпропетровщині таких вже понад 60%. Автономізація дозволить лікарням більш вільно розпоряджатися фінансами та підбирати кадри.
Автономізація закладів вторинної та третинної ланки – невід’ємна частина наступних етапів медреформи. Після набуття статусу неприбуткового підприємства лікарні мають зареєструватися у системі eHealth та укласти договори з Національною службою здоров’я України.
– Реформа змінила підхід до фінансування державою медзакладів, – підкреслив на нараді в ДніпроОДА голова НСЗУ Олег Петренко. – Тепер кошти не виділятимуться на лікарню. Держава закуповуватиме лише послуги. Сума залежатиме виключно від потреб людей.
Після переводу лікарень на «нові рейки» пацієнтам не треба буде сплачувати, приміром, за УЗД-дослідження зі свого карману. Всі консультації профільних спеціалістів та діагностику фінансуватиме НСЗУ. Людині необхідно буде лише взяти направлення у сімейного лікаря. Отже, гроші знов підуть за пацієнтом.
Дедлайн автономізації лікарень – до 1 квітня 2020-го. Потім субвенції з держбюджету припиняться, зазначив Олег Петренко.
У нараді в Дніпрі взяли участь представники керівництва НСЗУ, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської та Донецької облдержадміністрацій.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині медзаклади первинної ланки вже стовідсотково є комунальними некомерційними підприємствами.